MENU
rodina-a-tehotenstvo

7 najčastejších zlyhaní žien vo vzťahu. Pre toto sa vám nedarí nájsť šťastie

Šťastný vzťah je o správnom balanse potrieb.
Rodina a tehotenstvo

7 najčastejších zlyhaní žien vo vzťahu. Pre toto sa vám nedarí nájsť šťastie

Ženy robia vo vzťahoch s chlapmi šesť rovnakých chýb. Kurz Som očarujúca žena im ponúka návod, ako na mužov.

Hoci bola egyptská vládkyňa Kleopatra údajne škaredá ako noc, poddaní aj panovníci jej ležali pri nohách. Ako to robila, historické knihy presnejšie nepíšu. Môžeme len závistlivo predpokladať, že poznala tajný „návod, ako na mužov“. Objavil ho aj psychoterapeut MUDr. Vladimír Savčenko. Pôvodom ukrajinský pediater už dvadsaťpäť rokov študuje ľudskú psychiku. V Čechách a na Slovensku vedie kurzy rekvalifikácie vlastného ja.

Vypozoroval som na nich, že všetky ženy robia vo vzťahu k mužom rovnakých šesť chýb.“ Prezradí spôsob, ako sa ich zbaviť. Ponúka návod, ako sa stať Ženou s veľkým Ž. Tiež patent na to, ako zmeniť papučového partnera a v prípade, že to nepôjde, ako sa zbaviť vysiľujúceho vzťahu a nahradiť ho hodnotnejším.

1.chyba: Správate sa ako matka

A s mužmi zaobchádzajú ako s deťmi. „Odmalička dievčatá učia správať sa ako matky. Neradia im, ako byť dobrými milenkami a krásnymi ženami,“ sťažuje sa Vladimír Savčenko. „Nadobudnú pocit, že ak sa stanú pre muža nenahraditeľné, nepustí sa ich. Je to mýtus. Z tejto roly má žena len na krok od slúžky,“ vystríha.

Podobné správanie dokáže vášeň vo vzťahu veľmi rýchlo utlmiť. Muž sa začne cítiť ako dospievajúci syn. Skôr či neskôr sa mu „mamičkina“ starostlivosť znepáči. „Čím viac sa budete správať ako jeho matka, tým viac tak bude s vami zaobchádzať.“ Zatiaľ čo si budete voľkať, aká ste usilovná ženuška, mužíček ubzikne za inou. „Žiadny chlap nechce spávať s vlastnou matkou. Ženu, v ktorej je zakorenenej príliš veľa materskej energie, si len ťažko dokáže predstaviť v sexuálnom, erotickom či romantickom svetle.“

Ak sa správate ako matka, zabíja to vášeň.Ak sa správate ako matka, zabíja to vášeň.
Ak sa správate ako matka, zabíja to vášeň.
Zdroj: Shutterstock

Rada:

Mužom nemusíte stále pomáhať a upratovať po nich, akoby boli fyzickí invalidi, radí doktor Savčenko. Nepripomínajte im, čo si majú pamätať sami. Nenadávajte im ako malým deťom: Prečo nechávaš zasvietené svetlo v kúpeľni? Napíšte zoznam vecí, ktoré nechcete robiť namiesto muža. Uvidíte, zvládne ich aj sám.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Pri hryzení jedla ma bolí zub, inak nie. Treba to riešiť?

Zub môže bolieť na záhryz z troch príčin.

1. Prvou je zápal tkanív okolo hrotu koreňa z dôvodu infekcie šíriacej sa z vnútra zuba. Ide teda o neošetrené, alebo zle ošetrené mŕtve zuby, vnútri ktorých sa množia baktérie. Tie sa uvoľňujú do okolitej kosti, v ktorej sa rozvíja infekcia. Keď na takýto zub zahryznete, zub narazí hrotom koreňa do podráždenej kosti, čo vyvolá bolesť. Riešením je koreňová liečba (tzv.endodontické ošetrenie), v krajných prípadoch extrakcia zuba.

2. Druhou príčinou je náhryzovej bolesti je preťaženie zuba. Dôvodom býva čerstvo zhotovená výplň alebo korunka, ktorá pri záhryze predčasne naráža do oproti stojaceho zuba. Ľudovo sa tomu hovorí, že výplň je "vysoká". Zábrusom sa korunka alebo výplň zníži a problémy pominú. Iným dôvodom na preťaženie zuba môže byť nočné zatínanie, prípadne nasadenie strojčeka na posun zubov.

3. Treťou príčinou je prasklina skloviny alebo časti zuba, ktorá sa objavuje najmä vedľa väčších amalgámových výplní. V takomto prípade je nutné prasknutú časť zuba znížiť a výplň prerobiť.

Je zjavné, že ani jednu z príčin neviete riešiť svojpomocne a je preto vhodné obrátiť sa na zubného lekára.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Dcérka nechce nosiť rúško, neviem ako ju presvedčiť

Rúška, či obdobnú ochranu tváre, nemusia nosiť iba deti mladšie ako dva roky. Skúste si spolu ušiť rúško s detským motívom, ktoré sa dieťaťu bude páčiť. Naučte sa riekanku: „Dve gumičky za ušká, noštek, ústa do rúška“. Deti sa rúško naučia tolerovať úplne v pohode, nevnímajú ho ako problém, keď vidia, že to nevnímajú ako problém rodičia.  Zo začiatku sa tomu detičky možno budú brániť, ale treba im vysvetliť, že ho majú preto, aby neochoreli. Buďte deťom príkladom a vzorom v zodpovednom správaní. Vysvetlite a komunikujte s dieťaťom o aktuálnom dianí primerane jeho veku.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia