MENU

Novinky a odborníci

ivermektín
28.7. 2021 18:00

Ivermektín: V kombinácii s ktorými liekmi je nebezpečný?

Odkedy je u nás ivermektín povolený na liečbu a prevenciu ochorenia COVID-19, mnoho ľudí ho začalo zháňať v lekárňach. O aký liek ide a či si jeho svojvoľným užívaním nemôžeme uškodiť, sme sa rozprávali s farmaceutom Mgr. Viktorom Čanigom.
Group,Of,Young,People,Hugging,And,Laughing
24.7. 2021 18:00

Zbavte sa stresu touto maličkosťou. Funguje to perfektne!

Neberte seba ani celý život príliš vážne a bude vám na svete lepšie, odporúča psychológ. Má tiež jednoduchú radu, ako sa nepoddávať napätiu a stresu ale žiť v pozitívnom naladení aj keď sa občas nedarí.
Ilustračná foto
21.7. 2021 0:00

Svätomariánska púť ako zdroj sebapoznania

Svätomariánska púť ponúka dobrodružnú cestu za (s)poznávaním. Objavujte na nej krásy slovensko-poľského pohraničia a odhaľujte pri tom prekážky, ktoré vám bránia v pocite naplnenia. Táto úžasná púť vám môže poodhaliť to, po čom „celú večnosť“ túži vaše srdce i vaša duša.
Sponzorované
Aj deti mladšie ako 12 rokov budú mať čoskoro šancu nechať sa zaočkovať proti COVID-19.
18.7. 2021 18:00

Dali by ste zaočkovať dieťa pod 12 rokov proti covidu? Vakcína sa očakáva v zime

Očkovanie detí do 12 rokov by mohlo byť oficiálne schválené začiatkom zimy. Spoločnosti Pfizer a Moderna už robia klinické skúšky u mladších detí. Rodičia aj lekári sa ale rozchádzajú v tom, či majú alebo nemajú očkovať deti v tomto veku, pretože tvoria menej ako 0,1% zo všetkých úmrtí na COVID-19.