MENU

Novinky a odborníci

Ilustračné foto
3.6. 2022 0:00

Unikátna aplikácia, ktorá je pripravená pomáhať zachraňovať životy

Bratislava, 2. jún 2022 – Slovenskému deep-tech startupu Powerful Medical, zameranému na medicínsky výskum sa podarilo ako prvej digitálnej platforme na báze umelej inteligencie získať európsku certifikáciu (MDR) za ich prelomovú aplikáciu PMcardio. Tá slúži na diagnostiku a následný manažment liečby kardiovaskulárnych ochorení pomocou interpretácie EKG. Vďaka získanej certifikácii môže byť PMcardio oficiálne nasadené do záchranných, nemocničných a ambulantných systémov, kde naplno využije svoj potenciál zachraňovať životy.
Sponzorované
Dobrá nálada a dobré zdravie idú ruka v ruke.
31.5. 2022 6:02

Psychológ: Myseľ a zdravie sú prepojené, viete ako to využiť?

To, ako ste dobre či zle naladení, ovplyvňuje vaše fyzické zdravie, psychickú odolnosť aj chuť do života. Psychológ Aleš Bednařík, ktorý sa už roky venuje pozitívnej psychológii, má pár tipov, ako si udržať optimistickú myseľ a tým aj lepšie zdravie.
Ilustračné foto
30.5. 2022 15:52

Odkladáte operáciu? S mini-laparoskopiou ste bez bolesti už na druhý deň

Trpíte bolesťou žlčníka, pruhom, prípadne máte iné brušné bolesti či tráviace problémy neznámeho pôvodu, no pred letom a plavkovou sezónou nechcete riešiť operáciu? Už aj na Slovensku sa robia unikátne operácie s iba 3,5 mm rezom, ktoré nezanechávajú takmer žiadne jazvy a do bežného života vás vrátia už o pár dní. Zisťovali sme viac.
Sponzorované