MENU

Rodina a tehotenstvo

Partnerstvo vyžaduje okrem lásky aj veľa práce!
8.8. 2022 6:01

Recept na celoživotný vzťah? TOTO by ste mali vedieť

Aby bol váš vzťah vždy v dobrej kondícii, je potrebné, podobne v čínskej medicíne, problémom skôr predchádzať ako ich liečiť. Je potrebné vedieť identifikovať, čo sa vám darí a čo nie. Tu je niekoľko tipov, ako zmerať vášmu partnerstvu teplotu, liečiť ho a zabezpečiť mu dlhovekosť.
Close,Up,Portrait,Of,A,Worried,Teenage,Girl,In,Denim
19.7. 2022 8:02

Zmenil sa vám po očkovaní proti kovidu menštruačný cyklus? Nie ste samé...

Téma očkovania proti ochoreniu COVID-19 je veľmi často diskutovanou témou hlavne v súvislosti s tehotenstvom a menštruáciou. Vedci sa pustili do skúmania týchto súvislostí, aby vyvrátili obavy a vysvetlili prečo u niektorých žien dochádza k zmenám v menštruačnom cykle hneď po podaní vakcín.
Woman,Giving,Life,In,The,Hospital.,Detail,Of,Nurse's,Hands
17.7. 2022 14:01

Je naozaj dotepanie pupočníka pri pôrode dôležité?

Novorodeniatko môže prostredníctvom pupočníka získať minútu po pôrode 80 ml krvi, po 3 minútach až 100 ml. V prepočte to predstavuje asi 40 až 50 mg železa naviac. Je to dôvod na prestrihnutie pupočníka až po jeho dotepaní?
Najmä staršie ihriská často nespĺňajú bezpečnostné normy.
16.7. 2022 6:01

V teplom počasí hrozia na detských ihriskách popáleniny

Hoci už dnešné detské ihriská vyzerajú diametrálne odlišne od tých, na ktorých sa hrávali rodičia detí, stále na mnohých z nich hrozia nepríjemné úrazy. Viete, čo je najnebezpečnejšie a kam môžete problémy nahlásiť?