MENU
zdravy-zivot

Tukožrútska káva: Stačia 2 ingrediencie a kilá pôjdu dole!

Dochucujete si kávu?
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Tukožrútska káva: Stačia 2 ingrediencie a kilá pôjdu dole!

Ako sa zbaviť tuku na bruchu? Skúste si každé ráno pridať do kávy 2 veci na naštartovanie spaľovania.

Bez šálky rannej kávy si väčšina z nás nedokáže efektívny deň ani predstaviť. Káva naštartuje náš metabolizmus a podporuje kardiovaskulárny systém. Ak si do nej okrem toho pridáte 2 ingrediencie, získate nápoj, vďaka ktorému môžete zhodíte pár kíl. A navyše chutne!

Ako si ju pripraviť? 

Čiernu kávu si pripravte tak ako zvyčajne. 1/2 kávovej lyžičky mletej škorice pridajte do 200 ml horúcej kávy, alebo do takého množstva, aké si zvyknete ráno pripravovať. Potom šálku prikryjeme a necháme škoricu chvíľu v káve lúhovať.

Potom pridajte ešte 1 kávovú lyžičku medu. Rovnako ako aj pri čaji, med je lepšie pridať, až keď je káva vlažnejšia, aby sa v mede nezničili dôležité látky.

Škorica všeobecne zrýchľuje metabolizmus, preto je pri chudnutí tak efektívna. Navyše je výborná aj vďaka svojim antioxidačným a protizápalovým účinkom. Škorica taktiež znižuje hladinu cukru v krvia dodá vám pocit zasýtenia, čo s chudnutím priamo súvisí.

Nezabudnite!

Ak chcete vidieť výsledky, je potrebné zaradiť do svojho denného harmonogramu aj dávku pohybu, vyhýbať sa konzumácii sladkostí a pitiu ochutených sýtených nápojov.

Upraví cholesterol

Med je známy elixír zdravia, ktorý pomáha s liečbou kardiovaskulárnych chorôb, s oslabenou imunitou, ale aj pri podpore optimálnej telesnej váhy. Med je bohatý na železo, draslík, fosfor, zinok či vápnik. Rovnako aj kyselinu listovú, niacín, riboflavín, vitamín C a vitamín B6, ktoré zvyšujú hladinu dobrého HDL cholesterolu v krvi na úkor zlého LDL cholesterolu.

Med je lepšie konzumovať surový, nepasterizovaný a nespracovaný. Tak totiž neprichádza o svoje najúčinnejšie látky.

Anketa
Čo si zvyknete pridávať do kávy?

Zdravé tipy nájdete na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor