MENU
zdravy-zivot

Tukožrútska káva: Stačia 2 ingrediencie a kilá pôjdu dole!

Dochucujete si kávu?

Súvisiace témy

Zdravý život

Tukožrútska káva: Stačia 2 ingrediencie a kilá pôjdu dole!

Ako sa zbaviť tuku na bruchu? Skúste si každé ráno pridať do kávy 2 veci na naštartovanie spaľovania.

Bez šálky rannej kávy si väčšina z nás nedokáže efektívny deň ani predstaviť. Káva naštartuje náš metabolizmus a podporuje kardiovaskulárny systém. Ak si do nej okrem toho pridáte 2 ingrediencie, získate nápoj, vďaka ktorému môžete zhodíte pár kíl. A navyše chutne!

Ako si ju pripraviť? 

Čiernu kávu si pripravte tak ako zvyčajne. 1/2 kávovej lyžičky mletej škorice pridajte do 200 ml horúcej kávy, alebo do takého množstva, aké si zvyknete ráno pripravovať. Potom šálku prikryjeme a necháme škoricu chvíľu v káve lúhovať.

Potom pridajte ešte 1 kávovú lyžičku medu. Rovnako ako aj pri čaji, med je lepšie pridať, až keď je káva vlažnejšia, aby sa v mede nezničili dôležité látky.

Škorica všeobecne zrýchľuje metabolizmus, preto je pri chudnutí tak efektívna. Navyše je výborná aj vďaka svojim antioxidačným a protizápalovým účinkom. Škorica taktiež znižuje hladinu cukru v krvia dodá vám pocit zasýtenia, čo s chudnutím priamo súvisí.

Nezabudnite!

Ak chcete vidieť výsledky, je potrebné zaradiť do svojho denného harmonogramu aj dávku pohybu, vyhýbať sa konzumácii sladkostí a pitiu ochutených sýtených nápojov.

Upraví cholesterol

Med je známy elixír zdravia, ktorý pomáha s liečbou kardiovaskulárnych chorôb, s oslabenou imunitou, ale aj pri podpore optimálnej telesnej váhy. Med je bohatý na železo, draslík, fosfor, zinok či vápnik. Rovnako aj kyselinu listovú, niacín, riboflavín, vitamín C a vitamín B6, ktoré zvyšujú hladinu dobrého HDL cholesterolu v krvi na úkor zlého LDL cholesterolu.

Med je lepšie konzumovať surový, nepasterizovaný a nespracovaný. Tak totiž neprichádza o svoje najúčinnejšie látky.

Anketa
Čo si zvyknete pridávať do kávy?

Zdravé tipy nájdete na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je pravda, že jahody obsahujú menej kalórií ako iné druhy ovocia?

Každý cukor má energetickú hodnotu, bez ohľadu na to, z akého zdroja pochádza. Jahody majú naozaj relatívne málo kalórií, hlavne preto, že obsahujú veľa vody. Takže vždy záleží od množstva danej potraviny, ktoré skonzumujete. Pre organizmus sú lepšie prírodné jednoduché cukry, napríklad fruktóza z ovocia, ako priemyselne vyrobené sladkosti. Ovocie obsahuje aj veľa vitamínov, minerálov, vlákniny či stopových prvkov, preto by ste ho mali konzumovať. Jeho energetickú hodnotu si však započítajte do celkového denného príjmu.

čítať viac

Aká je príčina neustále sa opakujúceho opuchu sliznice nosa?

Zistiť príčinu chronickej dlhotrvajúcej nádchy a pokašliavania môže byť zložitá diagnostická výzva. Alergiológ pri diagnostike úzko spolupracuje s ORL špecialistom a s pľúcnym lekárom. Pri základnom diagnostickom postupe sa vylúči infekčný pôvod, teda prítomnosť baktérií, vírusov, húb, a alergický pôvod. ORL lekár pomocou endoskopie, röntgenového vyšetrenia, počítačovej tomografie alebo magnetickej rezonancie vylúči anatomické zmeny či polypy a spraví ster zo sliznice nosa na prítomnosť eozinofilov. Pri pokašliavaní u detí sa zameriavame aj na vylúčenie možného refluxu, cystickej fibrózy či ochorenia týkajúceho sa riasinkového epitelu sliznice nosa. Príčina upchatého nosa je aj napriek diagnostike mnohokrát nejasná.

V lekárskej terminológii sa posledné roky sa zaužívali pojmy ako NANIPER, nealergická neinfekčná celoročná nádcha, NARES, nealergická nádcha s eozinofíliou, a NINAR, neinfekčná nealergická nádcha. Je dôležité vystopovať spúšťač ťažkostí - môže to byť napríklad zmena teploty, vlhkosť, tlak vzduchu, chemické látky, vône, emočné stimuly, fyzická záťaž, hormonálne zmeny, lieky. V minulosti sa predpokladalo, že hlavným mechanizmom nádchy u týchto spúšťačov je rozšírenie ciev v nose za spoluúčasti autonómneho nervového systému, teraz sa zmeny v sliznici nosa dávajú do súvislosti aj so zápalovými procesmi za spoluúčasti imunitného systému.

Liečba lokálnymi kortikoidmi je často veľmi účinná, keďže ovplyvňuje viaceré ťažkosti pacienta. U detí túto liečbu aplikujeme krátkodobo, pričom sledujeme jej efekt. Ako doplnok liečby vyskúšajte u syna preplachovanie nosa pomocou špeciálnej kanvičky a naučte ho dychovú gymnastiku cez nos.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor