MENU
rodina-a-tehotenstvo

Najinteligentnejšie znamenia zverokruhu. Je tam aj to vaše?

Múdrosť a znamenia, súvisia?
Rodina a tehotenstvo

Najinteligentnejšie znamenia zverokruhu. Je tam aj to vaše?

Každému znameniu zverokruhu sú pripisované isté vlastnosti. Nasledujúce štyri by práve pre tieto vlastnosti mali patriť ľuďom, ktorí sú múdrejší, výrečnejší a šikovnejší ako ostatní. Patríte k nim aj vy?

Len málo ľudí si dokáže spomenúť na všetko, čo kedy čítali, počuli alebo videli. A ešte ani tí nie sú vždy takí pohotoví, aby vedeli svoje vedomosti aj prakticky využiť, napríklad rýchlo a rozumne odpovedať na otázku. Zvykli ste si už, že si nepotrebujete nič pamätať, veď na internete je všetko? Bystrú hlavu však wikipedia nenahradí. Niektorí ľudia majú k chodiacej encyklopédii bližšie a vraj to súvisí s tým, kedy sa narodili... 

Ak si však myslíte, že v znameniach, v ktorých sa údajne rodí viac bystrých hláv, nájdete aj dátum narodenia Alberta Eisteina, Nicolu Teslu, Judit Polgár či Sharon Stone, ste na omyle.

Na druhej strane sa v nich narodili napríklad Isaak Newton, Stephen Hawking či Garry Kasparov. Je len na vás, či tomuto zoznamu štyroch "najmúdrejších" znamení uveríte, alebo nie.

Možno o vašej viere rozhodne to, či ste sa v nich narodili vy sami :)

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor