MENU
rodina-a-tehotenstvo

Prieskum: Takmer tri štvrtiny žien sú vystresované zo sexu

Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock.com
Rodina a tehotenstvo

Prieskum: Takmer tri štvrtiny žien sú vystresované zo sexu

Nedávny prieskum aplikácie, ktorá sa zameriava na sexuálnu spokojnosť odhalil, že až 71% žien je pre svoj sexuálny život vystresovaných. Až tretina pociťuje pred sexom, počas neho alebo po ňom úzkosť.

Stres alebo obavy spojené so svojím sexuálnym životom pociťuje až 7 z 10 žien. Vyplýva to z prieskumu aplikácie, ktorá skúmala sexuálne zdravie medzi 20 tisíc respondentmi. Prieskum tiež tvrdí, že 42% žien nerozumie svojim sexuálnym potrebám. Sexuálna úzkosť najviac trápi ľudí medzi 31 až 35 rokmi. 

Ženy trápi vnútorná neistota

Podľa prieskumu je 71% žien  kvôli svojmu sexuálnemu životu vystresovaných a tretinu priamo pred sexom, počas neho alebo po ňom trápi úzkosť. "Zhruba 4 ženy z 10 priznávajú, že nerozumejú svojim sexuálnym potrebám. Iba 9% žien nemá problém povedať si, čo v sexe potrebujú," komentuje výsledky prieskumu Adam Durčák , ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou. Celých 85% žien priznalo, že pre svoje neistoty a malú sebadôveru samy seba vnútorne zhadzujú.

Častý orgazmus zažíva menej ako štvrtina

Bolesť pri sexe zažívajú podľa prieskumu iba 3% mužov, zato však 12% žien. Veľmi častý orgazmus  hlási takmer 50% mužov, no len necelá štvrtina žien. Napriek tomu bezmála 60% respondentiek ohodnotilo svoju sexuálnu túžbu ako vysokú, či dokonca veľmi vysokú. "Hoci sa všeobecne mieni, že ženské libido nie je nijako veľké, tento aj ďalšie prieskumy jasne ukazujú, že ženy o sex stoja a chcú si ho užiť. Žiaľ, aj v sexe stále pretrváva nerovnosť medzi pohlaviami. O ženských potrebách v sexe sa hovorí menej otvorene ako o tých mužských a často bývajú zatláčané do úzadia, "vysvetľuje Adam Durčák.

Poznajte samu seba

Ženy by sa mali podľa odborníka snažiť pestovať si zdravé sebavedomie aj v rovine svojej sexuality. "Dôležité je predovšetkým prijatie vlastného tela a jeho dôkladné poznanie, rovnako ako snaha porozumieť svojim potrebám. Kľúčová je aj komunikácia medzi partnermi, otvorenosť, dôvera. Dobré sexuálne zdravie je investícia, ktorú by do seba samotnej mala vložiť každá žena,"myslí si Adam Durčák.

Zdroj: Ruzovyslon.cz

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor