MENU
rodina-a-tehotenstvo

Koľko sexu je pre váš vek tak akurát? Sedia na vás tabuľky?

Čím sme starší, tým menej sexu nám stačí.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Koľko sexu je pre váš vek tak akurát? Sedia na vás tabuľky?

Zamýšľate sa občas nad tým, či je váš sexuálny život v poriadku? Či máte intímnych zážitkov dostatok, alebo vám chýbajú? Čo hovoria "normy"? Koľko sexu je tak akurát?

Hlavným problémom sexuálneho života mnohých z nás je, že trávime príliš málo času len vo dvojici so svojim partnerom. Stres a málo času veľmi ovplyvňujú náš sexuálny život. Máte čas na intímne chvíľky aspoň 2-krát týždenne? Niekomu sa to zdá až príliš a pre iných môže byť sex len dva dni v týždni mizerne málo. Čo hovorí štatistika, čo je "normálne"?

Podľa očakávania - nižší vek, viac sexu

Americký Kinseyho inštitút, ktorý sa už 75 rokov zaoberá skúmaním sexuality a vzťahov, uskutočnil výskum pohlavných aktivít ľudí, pričom zohľadnil ich vek. A dospel k týmto výsledkom:

  • vo veku 18-29 sa ľudia milujú v priemere 112-krát za rok;
  • vo veku 30-39 rokov je to v priemere 86-krát za rok;
  • vo veku 40-49 rokov už len v priemere 69-krát za rok.

Tento výskum tiež odhalil, že 13% manželských párov má sex len niekoľkokrát za rok, 45% niekoľkokrát za mesiac, 34% manželov sexuje 2- až 3-krát týždenne a 7% má sexuálny styk až 4-krát či dokonca viackrát týždenne.

Na základe tohto výskumu uskutočnila webová stránka „Your Tango“, zameraná na ženy hľadajúce v živote porozumenie, vlastný prieskum medzi svojimi čitateľmi, ktorí sú ženatí či vydaté. Zistili tak minimálny, priemerný a ideálny počet sexuálnych aktivít za jeden mesiac. Sedia tieto čísla aj na vás?

  • Minimum: raz za mesiac;
  • Priemer: raz za týždeň;
  • Perfektné: 3- až 5-krát týždenne.
Anketa
Kam sa radíte so sexom vy?

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor