MENU
zdravy-zivot

Zastavte svrbenie: TOP 7 domácich tipov na štípance od komárov. Zaberá ľad aj medovka

Štípanec zmierni medovka, pomliaždite ju a priložte
Zdravý život

Zastavte svrbenie: TOP 7 domácich tipov na štípance od komárov. Zaberá ľad aj medovka

Vlhké dusné počasie vábi komáre. Ak ste sa už pred nimi neubránili, máme pre vás aspoň užitočné tipy, ako zmiernite nepríjemné štípance.

Hoci štípanec neprijemne svrbí, nemali by ste si ho rozškrabať. Bude to ešte horšie a navyše by ste si tak mohli vytvoriť ranu. Ak vám nepomáha chladivý gél z lekárne, vyskúšajte aj domáce tipy. Aspoň jeden vám predsa musí pomôcť.

Ľad

Ak máme štípancov po tele viac, prvou pomocou môže byť aj studená sprcha.Ak máme štípancov po tele viac, prvou pomocou môže byť aj studená sprcha.
Ak máme štípancov po tele viac, prvou pomocou môže byť aj studená sprcha.
Zdroj: Shuttertock

Namiesto škrabania si po napuchnutom a svrbľavom mieste radšej krúžte obyčajnou kockou ľadu. Príjemne vás ochladí a zároveň sa vyhnete tomu, aby ste si štípanec rozškrabali do krvi. 

Čo vám pomôže na štípance od komárov? Čítajte ďalej. 

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia