MENU
zdravy-zivot

Stále si myslíte, že covid je len ľahká chrípka? Tieto grafy vás šokujú

The,Impact,Of,Coronavirus,On,The,Stock,Exchange,And,The
Zdravý život

Stále si myslíte, že covid je len ľahká chrípka? Tieto grafy vás šokujú

Ku včerajšiemu dňu zobral COVID-19 život viac ako 2,5 miliónu ľudí na celom svete. Na Slovensku hlásilo Národné centrum zdravotníckych informácií 6859 úmrtí. Pozrite sa, ako sa situácia vyvíja od marca 2020.

Mnohí z tých, čo považovali covid len za drobnú nepríjemnosť či ľahšiu chrípku, zmenili svoj názor po tom, čo ochoreli buď sami, alebo koronavírus napadol niekoho z ich blízkych. 

Ak máte pocit, že sa to s informáciami o covide zbytočne preháňa, alebo vás zaujíma vývoj ochorenia u nás či v ktorejkoľvek krajine sveta, máte možnosť pozrieť si až neuveriteľný online graf, akým tempom pribúda mŕtvych od 1.marca 2020 až po dnešok. COVID-19 rýchlosťou blesku prekonáva štatistiky úmrtnosti na takmer všetky choroby, ktoré dlhoročne vedú rebríčky najčastejších príčin smrti.

Ako to bolo a je na Slovensku nájdete TU. Vývoj v USA, kde COVID-19 rebríček úmrtnosti posledný mesiac suverénne vedie, si môžete pozrieť TU. Poľahky sa preklikáte aj na ďalšie štáty, ktoré vás zaujímajú. Celosvetové porovnaie COVID-19 s ostatnými ochoreniami, ktoré sú najčastejšou príčinou úmrtí, je zachytené TU.

Je jasné, že koronavírus kosí ľudské životy závratným tempom, ale je aj na každom z nás, aby sme túto hrozivú  štatistiku pomohli pribrzdiť.  ROR, rúško-odstup-ruky, okrem očkovania nemáme ani v 21.storočí nič účinnejšie. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Idem na hormonálny profil. Môžeme sa ďalej snažiť o dieťa alebo mám počkať na výsledky?

V prípade riešenia nepravidelnej menštruácie je potrebné zistiť, či pacientka chce otehotnieť alebo nie. Dôležité je tiež zistiť, či už bola tehotná bola a ako dlho sa jej nedarí otehotnieť. Ak je to viac ako 6 mesiacov, postupuje sa podľa algoritmu riešenia sekundárnej sterility. Dôležitým parametrom je aj vek ženy, so stúpajúcim vekom schopnosť otehotnieť klesá. Únava a pocit na zvracanie sú veľmi nešpecifické príznaky a môžu byť prejavom aj iného zdravotného problému. Je potrebné ich riešiť najprv u praktického lekára, ktorý vylúči ochorenia tráviaceho traktu. Príčina takzvaného missed abortion – zamĺknutého potratu sa zväčša nezistí. Ak otehotniete, je už nepravidelnosť v menštruačnom cykle bezpredmetná, teda nevidím dôvod s otehotnením čakať. Výsledky hormonálneho profilu budú dôležité v prípade, že sa vám otehotnieť nepodarí.

 

čítať viac

Môže dlhý pobyt v tmavšej miestnosti spôsobiť zhoršenie zraku?

V 54 rokoch by Váš brat ešte nemal mať sivý zákal. Sivý zákal vzniká vo vyššom veku ako prejav starnutia. U mladších vzniká v dôsledku užívania niektorých liekov. Pacienti so sivým zákalom však vidia skôr neostro, zahmlene. To ako to popisujete, že brat vníma a vidí pred sebou akoby hmlu, môže byť prejavom  starnutia sklovca. Vtedy pacient občas vidí akoby cez hmlu, občas vidí rôzne lietajúce zákaly. Určite neoslepne, ak ho nedostanete k lekárovi. Ak by to však bolo možné, tak ho časom nechajte vyšetriť u oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor