MENU
zdravy-zivot

Herpes na perách? Zbavte sa ho raz a navždy! TOTO vám pomôže

Príčinou oparu je vírus Herpes simplex, ktorý sa objavuje predovšetkým na ústach.

Súvisiace témy

Zdravý život

Herpes na perách? Zbavte sa ho raz a navždy! TOTO vám pomôže

Na perách sa objaví presne vtedy, keď to najmenej čakáte. Herpes je majstrom v nesprávnom načasovaní. Viete, čo naň najlepšie pomáha?

Herpes je pohromou pre deti ale aj dospelých. Najčastejšie sa objavuje na ústach, no prejaviť sa môže aj na iných častiach tela (oko, ucho, nos). Nakaziť sa ním môžete už v detstve, a to aj bez toho, aby ste o tom vedeli a vírus si vo vašom tele pekne počká na oslabenie vašej imunity. U niekoho sa herpes nemusí prejaviť ani raz za život, u iného zase pravidelne.  

Pozor na UV žiarenie

Príčin vzniku oparu je viac. Okrem zníženej imunity ho môže vyvolať stres či únava. Objaviť sa môže aj pri zvýšenej horúčke či menštruácii. Pozor by ste si mali dávať aj na slnko počas pobytu pri mori a na horách, pretože aj UV žiarenie podporuje jeho rozvoj. Ak plánujete stráviť dlhší čas na slnku, natrite si krémom s vysokým ochranným faktorom nie len tvár ale aj pery. 

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia