MENU
zdravy-zivot

5 bodov, na ktoré zatlačíte a bude sa vám ľahšie chudnúť

Zhadzujte nadbytočné kilá s rozumom.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

5 bodov, na ktoré zatlačíte a bude sa vám ľahšie chudnúť

Sedíte pred počítačom a zrazu vás prepadla chuť na sladké alebo hlad? Pred maškrtením vás zachráni akupresúra.

Akupresúra vám môže pomôcť aj pri chudnutí. Stále sa držte pravidla, že najdôležitejšia je zdravá životospráva, avšak stláčanie správnych bodov vás zachráni v slabých chvíľkach . Pomôže vám zahnať chuť na sladké, stimulovať metabolizmus či podporiť pocit sýtosti. Podľa nemeckého portálu vital.de sú na tele miesta, ktoré stačí zatlačiť a hlad sa zmierni. Vyskúšate ich?

Preč s hladom

Akupresúra vám môže pomôcť s chudnutím.Akupresúra vám môže pomôcť s chudnutím.
Zdroj: Shutterstock

Prepadol vás vlčí hlad? Neutekajte hneď do chladničky. Zatlačte na bod, ktorý sa nachádza uprostred jemnej priehlbiny, ktorá vedie spod nosa k pere. Tlak vyvíjate každú sekundu počas minúty a pol. Chuť na nezdravé jedlo by mala potom ustať.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Lekári nevedia nájsť príčinu mojej choroby. Čo spôsobuje neutropéniu?

Neutropénia, inak nízky počet jednej frakcie bielych krviniek, patrí do starostlivosti hematológa. Primárnu neutropéniu odborník často zistí už v detskom veku, sekundárnu najčastejšie zapríčiňuje užívanie niektorých liekov, chemoterapeutík, pôsobenie iných škodlivín, prípadne dlhotrvajúca infekcia, ktorá môže viesť k vyčerpaniu obranyschopnosti.

Potravinové intolerancie či histamínová intolerancia nespôsobujú neutropeniu. Tie by sa mohli s týmto ochorením spájať azda len v prípade ťažkej malnutrície, teda podvýživy, spôsobenej nezmyselnou dlhodobou diétou. Diéty, pri ktorých si ľudia odopierajú rôzne potraviny, sú dnes, žiaľ, pomerne časté.

Dbajte na to, aby ste konzumovali čo najrozmanitejšiu stravu, so zastúpením všetkých makro- aj mikronutrientov a vitamínov. Ak je nález závažný, riaďte sa pokynmi hematológa.

čítať viac

Budem môcť mať deti po zistení dysplázie ťažkého stupňa?

V tomto prípade súhlasím s postupom lekára. Ak máte pochybnosti, zvážte ešte kolposkopické vyšetrenie. Ide o kľúčovú diagnostickú metódu na potvrdenie diagnózy, ak cytologické vyšetrenie krčka maternice preukáže prítomnosť abnormálnych buniek. Vykonáva sa špeciálnym mikroskopom – kolposkopom, ktorý počas vyšetrenia ostáva mimo tela ženy. Je to binokulárny optický nástroj, ktorý odhaľuje okom neviditeľné problémy v krčku maternice. Skúmanú obasť dokáže zväčšiť 8-40krát.

Carcinoma in situ je karcinóm v počiatočnom štádiu, ktorý neprekračuje bazálnu membránu, je obmedzený na epitel, takže nádorové bunky zatiaľ nemohli preniknúť do ciev a lymfatického systému a spôsobiť metastázy.

Terapia Carcinoma in situ v oblasti krčka maternice sa podľa našich postupov lieči výhradne chirurgicky. Odoberie sa vzorka ( biopsia) a postihnuté tkanivo sa odstráni mechanicky, elektricky alebo laserovou kónizáciou. Pacientka je zaradená do rizikovej poradne a je sledovaná. Následná gravidita nie je kontraindikovaná, preto je tento spôsob terapie vhodný pre ženy, ktoré plánujú v budúcnosti otehotnieť.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor