MENU
zdravy-zivot

Výnimočne zdravé a rýchle.! Vajcové mafiny bez múky pre štíhle bruško

Mňam! Vajcové mafiny chutia ešte lepšie ako vyzerajú.
Zdravý život

Výnimočne zdravé a rýchle.! Vajcové mafiny bez múky pre štíhle bruško

Len tri ingredience, dve príchute a 15 minút v trúbe. Výnimočne zdravú pochúťku pripravia aj deti.

Spravte si tento recept trikrát do týždňa namiesto raňajok, ľahkého obeda či večere. Príprava nezaberie takmer žiadny čas a telo nezaťažíte zbytočnými kalóriami. Ide o proteínovú bombu v kombinácii so zeleninou. Nielenže zasýti a pochutíte si, ale aj popoženie metabolizmus. 

Na 6 ks potrebujeme:

  • 1 šálku lístkov baby špenátu
  • 1 väčšiu rajčinu
  • 2  šálky vaječných bielok
  • štipku soli
  • štipku korenia

Postup: 

Do formy na upečenie 6 mafinov povkladajte lístky špenátu a nakrájanú rajčinu. Rovomerne vlejte bielka, osoľte, okoreňte. Pečte v rúre na 180 stupňoch Celzia približne 15 minút. Po vybratí z trúby ľahké mafiny môžete dochutiť ešte parmezánom alebo mozzarelou. 

Dobrú chuť :-) 

 

Zdroj videa: Instagram/healthyfoodvideos

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor