MENU
zdravy-zivot

Všímajte si! Upchaté cievy prezradia aj tieto 4 nenápadné príznaky

Niektoré nenápadné príznaky môžu predznamenať nebezpečné ochorenie...

Súvisiace témy

Zdravý život

Všímajte si! Upchaté cievy prezradia aj tieto 4 nenápadné príznaky

Ľudské telo má vlastný systém varovných príznakov proti závažným ochoreniam. Tu je niekoľko z tých nenápadných, ale o to vážnejšiu chorobu môžu indikovať.

Ak máte však pochybnosti, navštívte určite lekára.

Bolesť nôh a necitlivosť

Možno máte v tele nedostatok minerálov. Alebo vás nohy upozorňujú na vážnejší problém.Možno máte v tele nedostatok minerálov. Alebo vás nohy upozorňujú na vážnejší problém.
Zdroj: Shutterstock

Bolesť alebo znecitlivenie v lýtkach pri chôdzi, môže znamenať upchané cievy. Ďalším príznakom, je úľava od bolesti či znecitlivenie, keď si vyložíte nohy a necháte ich chvíľu v pokoji. Takýto príznak sa nazýva klaudikácia, krívanie.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naše bábätko cez deň nespáva. Ako mu upraviť režim?

Potreba spánku dvoj- až trojmesačného bábätka sa nemení z hľadiska priemerného času spánku, ale dochádza k posunu denného a nočného spánku. Nočný čas sa predlžuje a denný sa skracuje. Priemerná doba denného spánku je 4-5 hodín. Počet odpočinkov počas dňa medzi tretím až štvrtým mesiacom až prvým rokom klesá. Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére, zachovávajte rovnaký rituál uspávania. Cez deň buďte čo najviac spolu vonku, ak ste doma, vpusťte do bytu čo najviac svetla. Počas dňa sa spolu veľa hrajte, maznajte, rozprávajte, v noci podľa možnosti nerozsvecujte svetlo a obmedzte dlhší kontakt. Buďte flexibilní na potreby a požiadavky dieťatka. Jemný zvuk v pozadí neprekáža, ale veľkému hluku sa vyhnite.

čítať viac

Kedy je najvyšší čas vymeniť detskú kefku za „dospelácku“?

Je to veľmi individuálne. Neexistuje správny vek, alebo tabuľka, podľa ktorej sa riadiť. Dôležité je, aby boli zúbky dobre vyčistené a aby ste ich do 12 roku života dieťatka dočisťovali. Všeobecne ale platí, že menšou kefkou sa zuby čistia lepšie a dôslednejšie. Mám veľa dospelých klientov, ktorí si kvôli menším ústam nedokážu dôkladne vyčistiť zuby „dospeláckou“ kefkou a odporúčam im preto používať tie detské. Keď ju ale budete chcieť vymeniť, siahnite skôr po takej, ktorá má menšiu hlavičku a hlavne rovné štetinky. Určite by som ale aspoň do tých 12 rokov zostala pri detskej kefke.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor