MENU
zdravy-zivot

Prečo sú Japonky také štíhle? TOTO je ich tajomstvo zdravia a krásy

Japonský recept na štíhlosť - jedzte pomaly, s chuťou a doprajte si veľa malých chodov.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Prečo sú Japonky také štíhle? TOTO je ich tajomstvo zdravia a krásy

Netrpia pre krásu, nepriberajú a akoby ani nestarli. Zhadzujte kilá podľa japonského návodu.

Skúste si predstaviť typickú Japonku. Je štíhla, má zdravé vlasy a mladistvý vzhľad nezávisle od veku. Ako ženy z krajiny vychádzajúceho Slnka dokážu zastaviť čas? Japonky nedržia diéty a ani nemíňajú všetok svoj čas a energiu na šport. Hlavne všetko s mierou. Základom úspechu ich zdravého vzhľadu a štíhlej postavy je odlišný prístup k jedlu.

Iný kraj iný mrav

Japonsko je krajinou, ktorá je typická najdlhšou dĺžkou života a minimálnym výskytom obezity. Tou trpí len 3,5 % ľudí, na rozdiel od jednej tretiny Američanov. Japonská strava je plná vitamínov a minerálnych látok, naopak obsahuje veľmi malé množstvo tuku, cukru a soli.

Jedálniček je pestrý, kvalitný a podstatne sa líši od nášho spôsobu stravovania. Odlišnosti totiž začínajú už pri raňajkách a končia večerou. V Japonsku sú raňajky najdôležitejším jedlom dňa a vyčlenia si na ne dostatok času. Preto sú sýte a bohaté na výber. Spoznajte tajomstvo chudnutia bez diét, ale s pravidlami ►►►

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zápal a hnis po tetovaní? Návšteva odborníka je na mieste

Nepíšete, aké veľké je tetovanie, akou metódou a akými chemikáliami vám ho spravili, ani a za aký čas sa dostavil  zápal a hnisanie. Neviem, či neprichádzate v práci alebo inde do styku s chemikáliami, mechanickým dráždením, nečistotami.

Môže ísť o infekciu zanesenú priamo pri tetovaní alebo pri nesprávnom ošetrovaní a následnom domácom zanesení infekcie. Samozrejme, nedá sa vylúčiť ani možná alergia na použitú farbu pri tetovaní. Odporúčam vám navštíviť čo najskôr dermatológa.

čítať viac

Čo znamenajú výsledky môjho gynekologického vyšetrenia?

Z uvedených informácii by som doporučila superkonziliárne ultrazvukové vyšetrenie a tiež by som zvážila MRI malej panvy.

Pri zvýšenom ROMA indexe, je potrebná obozretnosť, nakoľko môžu znamenať aj abnormálne zmeny v bunkách.

Povieme si o tom niečo bližšie. Onkomarkery sú substancie prítomné v tele, ktoré sú produkované nádorovými bunkami alebo aj bežnými bunkami organizmu ako reakcia na prítomnosť nádoru. Vznikajú v dôsledku vzniku a vývoja malígneho procesu. Ak je hodnota onkomarkerov nízka, nie vždy to zaručuje neprítomnosť nádorových zien . Vo všeobecnosti však platí, že pri benígnom ochorení sú zýšené koncentrácie onkomarkera len prechodné, naopak pri malígnych stavoch dlhodobejšie alebo stúpajú. Tu je dôležitou premonnou čas, ten je prognostickým ukazovateľom v priebehu ktorého sa koncentrácia markera zdvojnásobí.

HE4 je Humánny epididymálny proteín 4, ktorý sa vylučuje do krvi a patrí do skupiny proteínov s najvyššou senzitívnosťou na detekciu ovariálneho karcinómu v porovnaní s inými markermi, a to predovšetkým v štádiu I.

ROMA index nám signalizuje riziko prítomnosti epiteliálneho ovariálneho karcinómu.  Ide o algoritmus, ktorý vychádza z hodnôt HE4 a CA 125. Keďže u Vás  bol zvýšený HE4 automaticky to koreluje s vyšším Roma indexom. Celkovo sa tieto hodnoty u nás posudzujú na základe menopauzálneho stavu ženy a to nasledovne:

Premenopauzálne ženy:
ROMA > 11,4%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 11,4%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

Postmenopauzálne ženy:
ROMA > 30%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 30%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor