Mnohých hrčiek vás bez problémov zbaví chirurg pri lokálnom znecitlivení. Najčastejšie ide o lipómy, gangliómy a aterómy. Nahmatanie tuhšej hrudky v okolí prsníkov však dokáže vyvolať paniku. „Nie každá nová hrčka v prsníku znamená karcinóm,“ upokojuje klinická onkologička MUDr. Miroslava Malejčíková z Národného onkologického ústavu v Bratislave. „Naopak, vo väčšine prípadov ide o nezhubné ochorenie – cystu alebo benígny nádor,“ dodáva pre júlove Zdravie odborníčka. 

Vaša prvá cesta pri mnohých zdravotných problémoch by mala viesť k všeobecnému lekárovi. Buďte  uprimný a nezatajujte mu žiadne ťažkosti. Rovnako nepodceňujte ani preventívnu prehliadku. Odhaliť môže ochorenie srdca, cukrovku, ale i niektoré druhy rakoviny. Ako prebieha a na čo nezabudnúť, vám pripomenieme v najnovšom čísle mesačníka Zdravie. 

Oddychnite si

Viete, ako budete počas leta relaxovať? Zvažujete dovolenku pri mori alebo si slnečné dni vychutnáte na našom krásnom Slovensku? Ak ešte nemáte plány na leto, v Zdraví nájdete SMS súťaž o 8 wellness pobytov v Spa Aphrodite - Kúpele Rajecké Teplice

Pri letných radovánkach si dajte pozor na nevítaných spoločníkov. Bodnutie hmyzom môže mať nepríjemné následky. V júlovom čísle časopisu Zdravie vám imunoalergiologička poradí, ako bodavý hmyz neprovokovať a čo je dobré na štípance. Ak preferujete skôr alternatívu, máme pre vás aj tipy od arómoterapeutky. Jedna vôňa dokáže hmyz odpudiť a utíši aj nepríjemné následky štípancov. Dajte si pozor aj na vlasy. Slnko i dlhodobejšie umývanie im dá poiadne zabarť. Ako sa o ne počas leta postarať, aby si zachovali lesk, vlhkosť i farbu? Poradíme vám, čo robiť, ak si spálite cestičku.

Čo vás v júlovom Zdraví ešte čaká? 

  • Covid-19 si vyberá dlh aj na koži ľudí mesiace zatvorených doma. Čaká nás nárast nebezpečných rakovín?
  • Preháňadlá  môžu pri nesprávnom užívaní prinesť viac škody ako osohu. Čo pomôže pri zápche?
  • Nájdete aj fantastické recepty plné dobrých paradajok. A dozviete sa tiže, prečo by ste si z nich mali uvariť polievku. 
  • Potrebujete zhodiť pár kíl či spevniť postavu? Máme pre vás 8 efektívnych cvikov. 
  • Môže trvať mesiace a roky, kým sa zistí, že za zadýchavaním a únavou nie je choré srdce, ale iný dôležitý orgán.
  • Vedeli ste, že nočné pocikávanie je pre deti treťou najstresujúcejšou skúsenosťou po smrti a rozvode rodičov?!
  • Čo by ste mali vedieť o liekoch na riedenie krvi
Júlové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!Júlové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Júlové číslo mesačníka Zdravie práve v predaji!
Zdroj: Zdravie