MENU
zdravy-zivot

Top PROTI virózam: Ktoré bylinky sa k sebe hodia najlepšie?

Bylinky majú veľkú moc a jedna druhej dokážu účinky ešte znásobiť.
Zdravý život

Top PROTI virózam: Ktoré bylinky sa k sebe hodia najlepšie?

Dve bylinky sú vždy lepšie než jedna. Ak ich viete správne skombinovať. Naučte sa to s nami a buďte fit rýchlejšie!

Lipa na horúčku

Zmes bylín pripravujte len podľa overených receptov alebo si ich kúpte už namiešané. Niektoré rastliny sa k sebe nehodia a môžu vyvolať búšenie srdca či zažívacie problémy.

Čaj z lipových kvetov znižuje horúčku, podporuje potenie a účinne bojuje s virózami. Poradí si aj s bolesťou hlavy z upchatých dutín. Pomôže vám aj pri slabom spánku. Zbaví vás búšenia srdca nervového pôvodu a rozrušenia. Ak mávate studené nohy, vďaka lipe nebudete potrebovať dvoje ponožky.

 • horúčka, chrípka, viróza, bolesť hlavy
  Na pol litra čaju: 
  Hrsť lipy zmiešajte s hrsťou bazového kvetu. Baza zmierňuje príznaky prechladnutia, chrípky, horúčkovité stavy. Lipový čaj pite teplý. Začnete sa skôr potiť. S bazou ľahšie zdoláte infekciu. Zmierňuje nádchu, kýchanie aj svrbenie v nose.
 • studené nohy
  Na pol litra čaju: 
  Hrsť lipy zmiešajte s lyžičkou archangeliky lekárskej.
 • búšenie srdca, zvýšený krvný tlak z rozrušenia
  Na pol litra čaju: 
  Hrsť lipy zmiešajte s lyžičkou ovsených vločiek. Táto kombinácia vás upokojí, zmierni aj emocionálny šok.
 • nočné budenie
  Na 1 šálku:
  Zmiešajte 6 až 8 kvetov lipy s polovicou čajovej lyžičky mučenky pleťovej. Pôsobí na poruchy spánku, pomôže vám uvoľniť sa, rýchlejšie zaspíte a zobudíte sa až ráno. Navyše odstraňuje nočné kŕče v nohách.

Pri angíne kombinujte so zázvorom škoricu. Škorica i cesnak sú prírodné antibiotiká.

Milujete zázvor? Čítajte ďalej 

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac

Má zmysel dávať dieťaťu probiotiká na lepšiu imunitu?

Nie. Myslím si, že už ich nepotrebuje. Ale na druhej strane mu neublížia. Verím, že celý rok ste mu nedávali len jeden druh probiotík, ale striedali ich. Ak nemá problém so stolicou, bolesti bruška, môžete ich vysadiť. Chlapček už má pestrú stravu a verím, že dostatok vitamínov, minerálov a vlákniny v strave.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia