MENU
zdravy-zivot

Flirtovanie v slušných medziach je skvelá duševná vzpruha

Flirt dokáže zlepšiť náladu aj sebavedomie.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Flirtovanie v slušných medziach je skvelá duševná vzpruha

Iskrenie, pohľad z očí do očí, nevinný flirt či už naživo alebo písomne, dokáže perfektne povzbudiť a zlepšiť náladu aj sebavedomie. Skúste!

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo je flirtovanie také príjemné? A je jedno, či ide o živú komunikáciu alebo kontakty cez rôzne chaty a sociálne siete. Každý prejav záujmu stimuluje v mozgucentrum odmeňovania a do tela sa uvoľní kokteil hormónov šťastia, ktoré vám zlepšia náladu. Preto sú niektorí ľudia od flirtovania takmer závislí. Pre niektorých môže byť flirtovanie náplasťou na osamelosť alebo neúspešné vzťahy. Veľa závisí aj od vašej životnej situácie, či naozaj hľadáte len príležitostný flirt, ktorý nikam nevedie, alebo flirtovanie vnímate ako začiatok randenia, zamýšľa sa porál eva.pluska.sk.

Treba mať dostatočné EQ

Úsmev, očný kontakt, niekoľko komplimentov... Pre niekoho to môže byť bežný a úplne nevinný spôsob komunikácie, iní si to však môžu vysvetliť ako jasný prejav záujmu a snahu nadviazať vzťah. Flirtovanie len preto, aby sme sa všetci cítili dobre, si vyžaduje dostatočnú dávku emocionálnej inteligencie a tí, ktorí jej majú menej, môžu naraziť. Pozor, nemýľte si EQ a IQ, inteligenčný kvocient s emocionálnou inteligenciou priamo nesúvisí. >>>>> článok pokračuje na ďalšej strane

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor