MENU
zdravy-zivot

Odhadnite inteligenciu! Ktoré časti tela ju dokážu prezradiť?

Múdrosť isto závisí od toho, koľko si naštudujete, no o inteligencii vraj vypovedajú aj rôzne telesné znaky.
Zdravý život

Odhadnite inteligenciu! Ktoré časti tela ju dokážu prezradiť?

Niektoré časti tela dokážu napovedať, aká je naša inteligencia. Zaoberali sa tým rôzni odborníci a prišli k záverom, podľa ktorých môžete skúsiť odhadnúť inteligenciu druhých.

Keď sa s niekym zoznámite, možno sa snažíte vyčítať z jeho očí a tváre, akou inteligenciou či múdrosťou je dotyčný človek obdarený. Niektoré výskumy ale naznačujú, že všímať by ste si mali aj iné časti tela, ktoré vám tiež dosť toho napovedia. A možno budete prekvapení.

1. Dlhé nohy, dlhý rozum

Na rozdiel od obľúbeného "dlhé vlasy, krátky rozum", naznačujú vraj dlhé nohy väčšiu chytrosť, vďaka ktorej si dlhonohí ľudia dokážu aj lepšie zarobiť. Výskum, ktorý zbieral dáta o ľuďoch narodených v USA a Veľkej Británii v rokoch 1958 až 1970 a porovnával ich váhu, inteligenciu, vzdelanie a plat zistil, že ľudia s dlhými nohami dosiahli v kognitívnych testoch oveľa lepšie výsledky. Vynikali v dobre platených povolaniach vyžadujúcich inteligenciu a pokročilé slovné aj počtárske zručnosti. 

Ste nižší, ale cítite sa najmenej tak inteligentní, ako vaši vyšší či dlhonohí kolegovia? Možno sa na vás hodí niektorý z ďalších príznakov inteligentných ľudí! Pokračovanie na ďalšej strane >>>>

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naše bábätko cez deň nespáva. Ako mu upraviť režim?

Potreba spánku dvoj- až trojmesačného bábätka sa nemení z hľadiska priemerného času spánku, ale dochádza k posunu denného a nočného spánku. Nočný čas sa predlžuje a denný sa skracuje. Priemerná doba denného spánku je 4-5 hodín. Počet odpočinkov počas dňa medzi tretím až štvrtým mesiacom až prvým rokom klesá. Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére, zachovávajte rovnaký rituál uspávania. Cez deň buďte čo najviac spolu vonku, ak ste doma, vpusťte do bytu čo najviac svetla. Počas dňa sa spolu veľa hrajte, maznajte, rozprávajte, v noci podľa možnosti nerozsvecujte svetlo a obmedzte dlhší kontakt. Buďte flexibilní na potreby a požiadavky dieťatka. Jemný zvuk v pozadí neprekáža, ale veľkému hluku sa vyhnite.

čítať viac

Kedy je najvyšší čas vymeniť detskú kefku za „dospelácku“?

Je to veľmi individuálne. Neexistuje správny vek, alebo tabuľka, podľa ktorej sa riadiť. Dôležité je, aby boli zúbky dobre vyčistené a aby ste ich do 12 roku života dieťatka dočisťovali. Všeobecne ale platí, že menšou kefkou sa zuby čistia lepšie a dôslednejšie. Mám veľa dospelých klientov, ktorí si kvôli menším ústam nedokážu dôkladne vyčistiť zuby „dospeláckou“ kefkou a odporúčam im preto používať tie detské. Keď ju ale budete chcieť vymeniť, siahnite skôr po takej, ktorá má menšiu hlavičku a hlavne rovné štetinky. Určite by som ale aspoň do tých 12 rokov zostala pri detskej kefke.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor