MENU
zdravy-zivot

Aby vám WC necicalo z bytu energiu. Čo odporúča feng šuej?

Záchod nenechávajte otvorený!
Zdravý život

Aby vám WC necicalo z bytu energiu. Čo odporúča feng šuej?

V mnohých domácnostiach sú toaleta a kúpeľňa spojené v rámci jednej miestnosti. Nie je to najlepší nápad, ale ak je to prípad aj vášho bytu, čítajte ešte pozornejšie.

Zaklápanie hornej dosky WC má viacero významov. Ten najhlavnejší je, samozrejme, hygiena. V podstate by už tento dôvod mal úplne stačiť na to, aby ste pred odchodom z toalety dosku vždy  priklopili.No je to vôbec reálne, keď mnohí muži nezložia po "malej" späť dolu ani len sedátko? Na niektorých možno zafungujú tieto 3 dôvody.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor