MENU
zdravy-zivot

Nech to stojí… za to: Erekciu zlepšia rázové vlny

Kým tabletky vám vrátia erekciu na  niekoľko hodín, neinvazívna bezbolestná  terapia účinkuje roky. Bez  zdravotných obmedzení  a rizík.
Zdravý život

Nech to stojí… za to: Erekciu zlepšia rázové vlny

Kým tabletky vám vrátia erekciu na niekoľko hodín, neinvazívna bezbolestná terapia účinkuje roky. Bez zdravotných obmedzení a rizík.

Sexuálny život pol milióna slovenských mužov nestojí za to. Nemôže. Zo strachu pred impotenciou vyhľadá lekára možno desatina. Pritom erektilná dysfunkcia je dnes už absolútne bežná diagnóza a dá sa úspešne liečiť. Nielen liekmi. Kde sú slabé farebné tabletky, tam udrú rázové vlny.

Vydržíte tisíc rán?

Tóno má pred päťdesiatkou. Ako zaneprázdnený malopodnikateľ si už zarobil na cukrovku, vysoký krvný tlak aj na ischemickú chorobu srdca.

„S bývalou manželkou to nešlo. Keď som sa k nej pritúlil, hneď ma obvinila, že som milý, len keď chcem sex. Aby sa nepovedalo, vyhovela mi, ale chcela to mať rýchlo za sebou, a keď mi to nešlo, otrávene vzdychla, otočila sa a zaspala,“ trápil sa ešte pred rokom.

Dnes je Tóno šťastne rozvedený a znova plne funkčný muž. Jeho nová partnerka je sestrička na urológii v Prahe, a tak mal informácie z prvej ruky. Vysvetlila mu, že ak si zoženie tabletky cez internet, riskuje život. Zmieril sa s ich cenou na predpis, ale ten nakoniec pre lieky na srdce nedostal. Čaká ho liečba, z ktorej mu behá mráz po chrbte. Pri predstave tisícpäťsto úderov do toho najcitlivejšieho miesta je asi každý muž slabý.

Žije!

„Typický pacient? Muž nad štyridsať rokov, ktorý má už veľmi pravdepodobne zúžené cievy. Stresom, fajčením, zlou stravou. Čím viac rôznych ochorení má, tým je na túto liečbu vhodnejší – cukrovka, vysoký tlak, metabolický syndróm, ischemická choroba srdca… Všetky tieto ochorenia dokázateľne zhoršujú stav ciev v penise a môžu teda spôsobovať poruchu erekcie,“ zdôrazňuje MUDr. Martin Hrivňák, PhD., špecialista na urológiu a andrológiu. Z účinkov rázových vĺn je ohúrený. „Metóda zatiaľ nemá známe kontraindikácie ani vedľajšie či nežiaduce účinky,“ dáva nádej všetkým mužom, ktorí tabletky nechcú, nemôžu alebo užívajú zbytočne.

Rázová vlna pri prechode penisom a jeho blízkym okolím obnoví cievy, ktorými začne znova naplno prúdiť krv a život.

Ako na klavír

Ako zvyčajne, predstava liečby rázovými vlnami je horšia než skutočnosť. Generátor rázových vĺn vyzerá ako ktorýkoľvek moderný lekársky prístroj. Príručný stolík na kolieskach s displejom je napojený na elektrinu. Vychádza z neho hadica zakončená hlavicou, ktorej vrch je na dotyk poddajný. Gélová tekutina v hlavici vedie nízkofrekvenčné rázové vlny a pri práci jemne žblnká. Akoby sa pokúšala vás upokojiť v inak absolútne nepokojnej situácii. V ordinácii sa zoblečiete od pol pása dole a usadíte do poloľahu.

Lekár uchopí penis, hlavicu naň zboku priloží, šliapne na ovládač a pustí do vás tri stovky nízkofrekvenčných vĺn. Keďže nemajú o čo tvrdé naraziť, penisom bezbolestne prejdú.

Pri sérií vĺn do toporivých teliesok a slabín je to už citeľnejšie, ale od bolesti to má ďaleko. Asi po polhodinovej procedúre na piatich miestach genitálií sa oblečiete a idete domov. O pár dní prídete zas. Celkovo dvanásťkrát, po šesť vo dvoch trojtýždňových cykloch, medzi ktorými sú tri týždne voľna.

Sex nie je zadarmo

Každý špás niečo stojí. Tóno však na to mal a teraz si užíva. Záruku nedostal, lebo stopercentné je v medicíne len to, že žiadna liečba nie je stopercentná. Ale podľa dostupných zdrojov má muž po terapii rázovými vlnami aspoň na tri roky funkčné cievy v penise, a tým aj erekciu. „Ak to bude aj u nás fungovať tak, ako referovali nedávno českí kolegovia, ide o unikátnu liečbu – úplne inú, ako poskytujú tabetky,“ dúfa MUDr. Hrivňák.

„Porovnal by som to s príkladom liečby ischemickej choroby srdca. Tabletky na podporu erekcie sú ako tie, ktoré musí pacient so zúženou cievou na srdci užívať, aby nemal bolesti srdca a vládal chodiť. Rázové vlny sú ako by-pass, ktorý vyrieši pacientov problém buď navždy, alebo minimálne na niekoľko rokov. No na rozdiel od by-passu, my efekt dosiahneme bez operácie a bez bolesti.“ Hoci nie zadarmo. Poisťovne liečbu rázovými vlnami nepreplácajú. Koniec koncov, tak ako neprispievajú ani na tabletky podporujúce erekciu.

Nahradia skalpel?

Rázové vlny naštartujú a maximálne urýchlia samoliečivé procesy v tele, stimulujú metabolizmus a zlepšia prekrvenie v konkrétnom mieste, čo vedie k postupnej regenerácii, uzdraveniu a obnove tkaniva.

  • rozbíjajú obličkové kamene
  • liečia chronické ochorenia šliach ako tenisový lakeť, ostrohy na pätách či zápaly Achillovej šľachy
  • využívajú sa v rehabilitácii, traumatológii, reumatológii, chirurgii, športovej a estetickej medicíne

Tabletky alebo vlny?

Na aplikáciu rázovych vĺn aj na užívanie tabletiek je potrebná diagnóza.

Poisťovňa neprepláca ani tabletky, ani liečbu rázovými vlnami.

Tabletky môžu pomôcť pri každej erektilnej dysfunkcii, aj psychogénnej, keď sú rázové vlny zbytočné.

Rázové vlny liečia len erektilnú dysfunkciu na základe cievneho poškodenia, čo však spĺňa väčšina pacientov. Cievy sa totiž poškodzujú cukrovkou, vysokým tlakom, zlým cholesterolom, metabolickým syndrómom, ischemickou chorobou, ale aj vekom.

Tabletky sú drahé. Balenie štyroch originálnych stojí okolo 50 eur. Ak si s ním vystačíte na mesiac, za tri roky miniete 1 800 eur. V prípade generík môže byť cena za ten istý čas rozkoše aj 400 eur. Žiaľ, nie každý organizmus reaguje na generiká tak, ako na originál.

Rázové vlny sú drahé a treba absolvovať minimálne dvanásť aplikácií počas deviatich týždňov. Kúra vás vyjde asi na 1 500 eur, v závislosti od majiteľa prístroja.

Tabletky umožňujú dosiahnuť kvalitnú erekciu 7 až 8 hodín po užití Levitry, Viagry a jej generík, a asi 36 hodín po užití Cialisu. Rázové vlny úplne odstránia erektilnú dysfunkciu. Ak aj nie, znížia potrebnú dávku liekov. Mužom s vážnou poruchou erekcie, ktorým tabletky nezaberali, po dávke vlnenia zaberú.

Tabletky treba užívať pred stykom, čo niektorých mužov oberá o spontánnosť a pripomína im to, že majú poruchu erekcie.

Tabletky môžu mať nežiaduce účinky: bolesti hlavy, upchatie nosa, červená tvár, bolesti chrbta.

Tabletky sa nesmú užívať tri mesiace po infarkte, kombinovať sa s nitrátmi a byť indikované u muža so srdcovou slabosťou.

Rázové vlny zatiaľ nemajú preukázané vedľajšie či nežiaduce účinky, kontraindikácie ani riziká.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor