MENU
zdravy-zivot

Najprv bola obézna. Keď schudla 45 kíl, vravia jej, že to preháňa!

Kara schudla vďaka jednej radikálnej zmene 45 kíl.
Zdravý život

Najprv bola obézna. Keď schudla 45 kíl, vravia jej, že to preháňa!

Niekoľko rokov striedala Kara Henderson (34) diéty a „zaručené“ tipy na zhodenie nadbytočných kíl. Chudnúť sa jej ale nedarilo. Jedinou záchranou pred morbídnou obezitou bola operácia.

Odmalička ju trápila astma a pri väčšej fyzickej aktivite sa veľmi zadýchávala. Športovanie a aktívny pohyb bol pre Karu Henderson tabu téma. Nehýbala sa, sedela doma pri televízii a jej a pojedala sladkosti. 

Mladú Kalifornčanku trápilo, že jej kamarátky sú štíhle a ju si za jej výzor doberali spolužiaci. Veľmi ju to zraňovala, často kvôli tomu plakávala a priala si byť štíhlejšia. Zlom v jej živote nastala, keď stretla svojho manžela. Miloval ju takú aká bola a ona na čas akoby zabudla na svoj problém. Všetko sa ale zmenilo, keď ostala doma sama, pretože jej muž bol kvôli práci často ďaleko od rodiny. Kara začala opäť upadať do depresie a jej váha stúpala.

Dnes je z nej úplne iná žena.Dnes je z nej úplne iná žena.
Dnes je z nej úplne iná žena.
Zdroj: Instagram@neweraforkara

Pozrite si celú FOTOgalériu.

Po tom ako vyskúšala viacero diét a vážila takmer 115 kíl sa rozhodla pre radikálnu zmenu, ktorá jej zmenila život. Pred 4 rokmi absolvovala chirurgické zmenšenie žalúdka. Aj vďaka tomu a kompletnej zmene životosprávy sa jej za 16 mesiacov podarilo schudnúť 45 kíl. Mladej žene ostalo po chudnutí veľa nadbytočnej kože, ktorú sa rozhodla riešiť tiež operačným zákrokom. Uraviť si dala aj prsia.  

Dnes je s postavou spokojná, aj keď sa na sociálnych sieťach dostáva veľa negatívnych správ o tom, že je až príliš chudá. „Nikdy sa nezavďačíme všetkým. Dôležitejšie je, aby bol človek spokojný sám so sebou," dodala pre server Daily Mail.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor