MENU
zdravy-zivot

Odmalička bola obézna. Zaťala sa a schudla 40 kíl! Dôležitá je táto zmena

Za 10 mesiacov schudla 40 kíl.

Súvisiace témy

Zdravý život

Odmalička bola obézna. Zaťala sa a schudla 40 kíl! Dôležitá je táto zmena

Aj keď od detstva trpela Isabelle Audette (23) obezitou, jej ani rodine to neprekážalo. Všetko ale zmenila jedna letná dovolenka. Za 10 mesiacov schudla 40 kíl a dnes je z nej úspešná trénerka.

Kanaďanka Isabelle Audetteová trpela nadváhou už ako malé dieťa. Hlavným dôvodom bola strava založená najmä na rýchlom občerstvení. V roku 2016 vážila cez 100 kíl a mala problém zohnať si oblečenie, ktoré by sa jej páčilo a zároveň jej aj sedelo.

„Za moju obezitu mohlo viacero faktorov. Bola som emocionálny jedák a vo vzťahu, ktorým som si bola až príliš istá a preto mi bolo jedno, ako vyzerám a koľko vážim. Moji rodičia veľmi veľa pracovali a na domáce varenie nemali čas. V podstate som preto vyrástla na nezdravej strave," povedala Isabelle pre magazín Thrive Global.

Dnes je z nej úplne iná žena.Dnes je z nej úplne iná žena.
Dnes je z nej úplne iná žena.
Zdroj: Instagram@iisaxxo

Pozrite si celú FOTOgalériu TU.

Aj napriek občasným nepríjemným poznámkam v škole, nemala Isabelle so svojou váhou žiaden problém. Jedna rodinná blízka jej raz povedala, že by nikdy nedokázala schudnúť. Mladé dievča sa zmierilo s tým, že bude vždy „silnejšia". Toto jej životné nastavenie však  zmenila letná dovolenka na Malorke v roku 2016. Isabelle sa obklopená slnkom, pieskom a množstvom štíhlych ľudí zrazu necítila vo svojej koži dobre. Cudzí ľudia na ňu zvedavo a odsudzujúcio zazerali. Bolo to pre ňu veľmi nepríjemne a rozhodla sa, že to musí zmeniť. 

Po prílete domov začala s chudnutím. Hamburgery a sladené limonády vymenila za čerstvé ovocie, zeleninu a chudé mäso. Zmenou jedálnička prišli aj prvé úspechy, po ktorých začala s cvičením. Kilá išli dole neuveriteľne rýchlo. Za 10 mesiacov schudla Isabelle 40 kíl. 

„Ak chcete schudnúť, vyžaduje si to veľa úsilia. 80 % práce sa odohráva v kuchyni a zvyšných 20 % v telocvični. Ja som každý deň chodila plávať, aby som si hneď na začiatku nezaťažovala kĺby, ktoré boli bez športu aj tak vystavené veľkej hmotnosti," hovorí Isabelle.

„Som nesmierne pyšná, že sa mi môj sen podarilo dosiahnuť. Páči sa mi motivovať ostatných ľudí prostredníctvom sociálnych sietí a ukázať im, že keď máte správne nastavenú myseľ, všetko je možné," dodáva mladá trénerka.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor