MENU
zdravy-zivot

Herečka Rebel Wilson neuveriteľne schudla: Stačilo urobiť toto

London,,United,Kingdom-,February,2,,2020:,Rebel,Wilson,Attends,The
Zdravý život

Herečka Rebel Wilson neuveriteľne schudla: Stačilo urobiť toto

Sebavedomá filmová bacuľka Rebel Wilson (41) sa minulý rok rozhodla, že so svojou váhou musí niečo urobiť.

Austrálska herečka Rebel Wilson bola vždy známa ako sebavedomá žena, ktorá si vo filmoch zahrala nejednu bláznivú úlohu. Aj keď si zo svojich kíl nikdy nerobila ťažkú hlavu, vyhlásila, že rok 2020 bude jej rokom zdravia a vydala sa na cestu chudntia.

„Nie je to o čísle na váhe, je to o tom byť zdravý," napísala Rebel na sociálnej sieti. Túžila schudnúť na 75 kíl, čo sa jej vďaka veľkému úsiliu podarilo. Celú svoju premenu priebežne dokumentovala a priznala, že chudnutie pre ňu nebolo vôbec jednoduché. 

V televíznom programe vysvetlila, že ju nikto nenúti držať drastickú diétu, ale že to bolo skôr o zdravej rovnováhe. Cieľom Rebel bolo schudnúť zdravo a navždy. Kvôli sláve trpela emocionálnym prejedaním sa a denne bola schopná zjesť aj 3 000 kalórií. Rozhodla sa preto postupne obmedziť nadmernú konzumáciu cukru a nezdravých jedál. „So slávou prichádza veľa stresu a myslím, že môj spôsob, ako sa s tým vyrovnať, bolo len jesť šišky. Celú dobu som teda pracovala aj na svojej mentálnej stránke a pýtala som sa sama seba, prečo som to robila a nevážila si seba a svoje telo."

Rebel Wilson schudlaRebel Wilson schudla
Zdroj: Shutterstock, Instagram

Ako vyzerá dnes? Pozrite si celú FOTOgalériu

Jej cvičebný plán sa skladá z kardia a posilňovania. Obľúbené sú napríklad cviky so závažím na ruky a ramená. „Dámy, nebojte sa závažia. Milujem zdvíhanie činiek. Jednoducho sa potom cítitm naozaj silná," povedala vo videu na Instagrame. „Cvičenie je hlavne o rozhýbania tela," dodal s tým, že odporúča cvičiť 45 minút, päťkrát v týždni a kombinovať tréningy sa zdravú, vyváženú stravou.

Herečka priznáva, že okrem toho, že sa teraz cíti oveľa lepšie po fyzickej stránke, zmenila sa ešte jedna dôležitá vec. Ľudia sa k nej začali inak správať. „Myslela som si, že vyzerám dobre vo všetkých veľkostiach a veciach. A vždy som bola dosť sebaistá," uviedla podľa Buzzfeed. „Niekedy, keď ste väčší, ľudia sa na vás nemusia pozerať dvakrát milo. Teraz, keď som v dobrej kondícii, ľudia sa mi ponúkajú, že mi odnesú jedlo do auta alebo podržia dvere," priznala sa s tým, že jej zmena správania ľudí prekvapila.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor