MENU
zdravy-zivot

TAKTO sa hlási mŕtvica. 5 varovných signálov, že niečo nie je v poriadku

Aj porucha erekcie a bolesť hlavy môže byť alarmujúca!
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

TAKTO sa hlási mŕtvica. 5 varovných signálov, že niečo nie je v poriadku

Občas na niečo zabudnete, nespomeniete si, ako sa to povie, mávate výpadky v zornom poli a šumí vám v ušiach. Je to varovanie. Badáte aj ďalšie?

Okrem toho máte závraty, bolesti hlavy, neistú chôdzu či tŕpnutie končatín? Váš mozog zrejme nedostáva toľko krvi a kyslíka, koľko potrebuje. 80 % krvi doň privádzajú krčnicové tepny, a ak sa začnú upchávať, k mozgovej mŕtvici je už len krok.

Všimnite si

  1. Bolesť alebo znecitlivenie lýtok pri chôdzi.
  2. Poruchy erekcie.
  3. Padanie vlasov.
  4. Nadmerné nočné potenie.
  5. Praskanie cievok v oku.

Článok pokračuje na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor