MENU
zdravy-zivot

Myslíte si, že ho poznáte? 10 vecí, ktoré ste o penise netušili

Viete čo je najčastejšou príčinou úrazu penisu?
Zdravý život

Myslíte si, že ho poznáte? 10 vecí, ktoré ste o penise netušili

Ľudské telo je plné záhad a temných zákutí. Ani lekári nemajú prebádané všetky. Skôr než sa rozhodnete vyhľadať ich pomoc, skúste si zistiť ako sa niektoré veci dejú a či náhodou váš intímny problém nie je - úplne obyčajný.

  1. Intenzívne fajčenie cigariet môže skrátiť penis až o jeden centimeter. Pre erekciu je dôležitý dobrý krvný obeh, ale fajčenie zanáša cievy vápenatými usadeninami. Fajčením si preto ničíte nielen pľúca, ale aj sex.
  2. Z predkožky obrezaných detí dokážu dnes lekári vypestovať novú kožu pre obete popálenín. Z jednej predkožky sa dá vypestovať až 23 tisíc metrov štvorcových novej kože.
  3. Zväčšená prostata môže byť príčinou porúch erekcie, alebo predčasnej ejakulácie (prípadne obidvoch). Pokiaľ trpíte jedným z týchto problémov, mali by ste navštíviť svojho urológa a požiadať ho o vyšetrenie prostaty.
  4. Priemerný mužský orgazmus trvá 6 sekúnd, ženský 23 sekúnd. Takže, keď ženy trvajú na rovnoprávnosti, presvedčte sa, že na jeden ženský orgazmus ste zažili štyri svoje.
  5. Obrezaná predkožka sa dá rekonštruovať. Pohyblivá koža na penise je natiahnutá smerom k špičke a fixovaná páskou. Neskoršie na ňu doktori pripevnia gelový prstenec. Nová predkožka potom dorastá niekoľko rokov.
  6. Existujú dva druhy penisov. Jeden sa pri vzrušení výrazne rozširuje a predĺži, hovorí sa mu – rastúci. Druhý typ je veľký aj v kľudovom štádiu, pri stoporení však svoj objem príliš nezmení, hovorí sa mu – sprchovací.
  7. Nemecká štúdia magazínu  Men´s  Health ukázala, že priemerný styk trvá 2 minúty a 50 sekúnd. Ženy tento čas ale vnímajú ako 5 minút a 30 sekúnd. Je to podľa vás dobre alebo zle?
  8. Penis, ktorých si užilo asi najviac žien na svete, patrí podľa historikov kráľovi Fatefehimu z oceánskeho Tongského kráľovstva, ktorý v rokoch 1770 až 1784 zbavil panenstva neuveriteľných 37 800 žien. Čo znamená, že si za jeden deň „užil“ približne sedem panien.
  9. Atraktívni muži majú pravdepodobne kvalitnejšie spermie. Španielski výskumníci ukázali ženám fotografie mužov s rôznou „akosťou“ spermií. Jedni mali kvalitné spermie, druhí priemerné a tretí úplne nanič. K tomu dostali ženy úlohu vybrať tých najpríťažlivejších chlapov. Ženy neomylne siahli po tých, ktorí produkovali najlepšie spermie.
  10. Najčastejšou príčinou poranenia penisu je – divoká masturbácia.

Prečítajte si tiež článok o riešení problému s erekciou na izdravie.sk

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V akom veku sa zvykne dieťaťu prestať zhoršovať krátkozrakosť?

Krátkozrakosť býva často dedičná. Tak ako píšete, máte to v rodine. Stredný typ krátkozrakosti (to je typ u Vášho syna) začína v detskom veku a postupne narastá až do obdobia okolo 20. roku života. Môže dosahovať  približne od -4 do -7 dioptrií. Po 20. roku života sa progresia krátkozrakosti výrazne spomalí, ale ešte stále môže mierne narastať aj do 35. roku života. Preto je nevyhnutné, aby deti do 18 rokov s krátkozrakosťou chodili na pravidelné očné kontroly minimálne raz ročne. A podľa potreby sa im  upravovali, teda zvyšovali dioptrie.  Krátkozrakosť sa časom nezlepší. Podstatou krátkozrakosti je predlžovanie očnej gule. Tým, že sa oko predlžuje a nezastavilo sa v raste, predlžuje sa predozadná os oka. Lúče, ktoré dopadajú do oka, sa lámu pred sietnicou, a preto vzniká neostrý obraz. Ak pred oko dáme mínusové sklo, takzvanú rozptylku, lúče sa rozptýlia a zalomia presne na sietnicu. Obraz sa tak zaostrí. V dnešnej dobe máme k dispozícii aj kontaktné šošovky, ktoré syn môže začať časom nosiť. V prípade, ak bude mať po 20. roku života stabilné dioptrie, tak môže zvažovať aj bezbolestné, bezpečné a rýchle laserové operačné odstránenie dioptrií s využitím femtosekundového lasera. V tomto prípade je však dôležité dbať na precízne vstupné vyšetrenie a výber samotnej kliniky.

čítať viac

Päťročný kaká do plienky. Je to hanba! Ako ho to odučiť?

Nikdy na dieťa netlačte. Nedovoľte, aby prevládali pri „odplienkovaní“ negatívne emócie. Veľa s ním hovorte. Vek päť rokov je už dosť hraničný, takému „veľkému“ dieťaťu už dokážete veľa vecí vysvetliť. Verím, že ste to skúšali aj pomocou hračiek. Mackovia a iní plyšoví kamaráti musia predsa tiež kakať. Deti to ľahšie pochopia a postupne zavedú do praxe. Skúste najprv nočník alebo redukciu na toaletu. Je možné , že sa váš synček bojí veľkej a hlbokej misy, zvuku pri splachovaní, nestability pod nohami, ktoré mu visia vo vzduchu. Pomáha podložiť pod nožičky stolček. Keď hovoríte, že ste už vyskúšali všetko, tak vám len môžem odporučiť návštevu detského psychológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor