MENU
zdravy-zivot

Najlepší domáci JABLKOVÝ koláč z hrnčeka: Hotový za pár minút!

Rýchly jablkový koláč môžete servírovať poliaty čokoládou alebo posypaný práškovým cukrom.
Zdravý život

Najlepší domáci JABLKOVÝ koláč z hrnčeka: Hotový za pár minút!

Pripravte si výborný múčnik, ktorý je naozaj jednoduchý na prípravu a vďaka jabĺčkam aj úžasne šťavnatý.

Hľadáte recept na jednoduchý jablkový koláč, ktorého príprava nezaberie veľa času a pochutí si na ňom celá rodina? Máme pre vás jednu chutnú inšpiráciu. Vyskúšajte najlepší hrnčekový jablkový koláč hotový za pár minút. 

Potrebujeme: 

  • 3 hrnčeky polohrubej múky
  • 2 hrnčeky cukoru
  • 1 hrnček oleja
  • 3 vajcia
  • 1 lyžička škorice
  • 1 lyžica kakaa
  • 1 hrnček mlieka
  • 4 jablká
  • 1 balíček prášku do pečiva

Postup nájdete vo FOTOgalérii

VIDEOtip z kuchyne Zdravia

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor