Podľa odborníkov sú páry, ktoré majú spoločné záľuby súdržnejšie a zriedkavejšie sa rozchádzajú. Ak máte s partnerom rovnaké názory i náhľad na život je to veľkou výhodou. Neveríte? Stačí ak si nadšený turista zoberie milovníčku nákupných centier a mestského životného štýlu. Kým sa on ráno pripravuje na túru, ona vylihuje v posteli a teší sa na nové úlovky z obchodu. Skôr, či neskôr sa začne pár hádať. To, čo zo začiatku považovali jeden na druhom za roztomilé, začne po čase pekne liezť na nervy. Niektoré páry to určite ustoja dlhé roky. Žijú spolu, ale každý si ide svojou cestou. Tento model však nevyhovuje každému. Odborníci na vzťahy sú presvedčení, že čím sú ľudia v manželstve podobnejší, tým je vzťah trvalejší.

Čítajte aj: Chystáte sa ešte na dovolenku? Bude oveľa lepšia vďaka jednoduchým 6 tipom

Aké má záľuby

Spoločné záujmy, vášne, názory otvárajú širšie pole na konverzáciu, diskusiu i strávený čas. Nemusia to byť len športové koníčky, obidvaja môžete milovať kávu, cestovanie alebo patriť ku knihomoľom či milovníkom filmov. Aj tieto drobnosti dvojicu spájajú a môžu byť svetlom vo všednom dni. Po náročnej práci si tak obidvaja oddýchnete v kaviarni alebo pri dobrom filme. To ej základ pre šťastné partnerstvo. Jeden druhému nič nevyčítate, ale navzájom sa podporujete, ide to ľahšie, keď máte hodnoty a koníčky rovnaké.

Vtipy vám našepkajú

Jenou z najdôležitejších vecí vo vzťahoch je i rovnaký zmysel pre humor. Nie je nič horšie ako keď partner baví spoločnosť a partnerka vníma jeho vtipy ako trápne a najradšej by sa schovala do myšacej diery. Nezabúdajte sa spoločne smiať. Práve smiech je ideálnym spôsobom ako sa preniesť cez náročnejšie situácie. Či už je to nepríjemný sused alebo návšteva príbuzných, ktorí vám príliš nevoňajú. Spoločné vtipy situáciu zľahčia. Mávate s partnerom často spoločné záchvaty smiechu? Potom máte podľa odborníkov pred sebou ružovú budúcnosť.

Viac: Homing je IN: Zabudnite na stres a oblečte si dušu do teplákov