MENU
zdravy-zivot

Vo vzťahu rozhodujú maličkosti. Kedy máte šancu, že vydrží dlho?

Protiklady sa priťahujú, ale pre dlhodobý vzťah to nemusí byť výhoda.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Vo vzťahu rozhodujú maličkosti. Kedy máte šancu, že vydrží dlho?

Odborníci si posvietili na to, kedy má vzťah šancu vydržať dlhšie. Rozhodujúca je jedna maličkosť.

Podľa odborníkov sú páry, ktoré majú spoločné záľuby súdržnejšie a zriedkavejšie sa rozchádzajú. Ak máte s partnerom rovnaké názory i náhľad na život je to veľkou výhodou. Neveríte?

Už to nie je roztomilé?

Stačí ak si nadšený turista zoberie milovníčku nákupných centier a mestského životného štýlu. Kým sa on ráno pripravuje na túru, ona vylihuje v posteli a teší sa na nové úlovky z obchodu. Skôr, či neskôr sa začne pár hádať. To, čo zo začiatku považovali jeden na druhom za roztomilé, začne po čase pekne liezť na nervy. Niektoré páry to určite ustoja dlhé roky. Žijú spolu, ale každý si ide svojou cestou. Tento model však nevyhovuje každému. Odborníci na vzťahy sú presvedčení, že čím sú ľudia v manželstve podobnejší, tým je vzťah trvalejší.

Aké má záľuby

Spoločné záujmy, vášne, názory otvárajú širšie pole na konverzáciu, diskusiu i strávený čas. Nemusia to byť len športové koníčky, obidvaja môžete milovať kávu, cestovanie alebo patriť ku knihomoľom či milovníkom filmov. Aj tieto drobnosti dvojicu spájajú a môžu byť svetlom vo všednom dni. V súčanosti do platí dvojnásobne. Po náročnej práci si tak obidvaja oddýchnete pri šálke lahodného nápoja alebo pri dobrom filme. To ej základ pre šťastné partnerstvo. Jeden druhému nič nevyčítate, ale navzájom sa podporujete, ide to ľahšie, keď máte hodnoty a koníčky rovnaké.

Vtipy vám našepkajú

Jenou z najdôležitejších vecí vo vzťahoch je i rovnaký zmysel pre humor. Nie je nič horšie ako keď partner baví spoločnosť a partnerka vníma jeho vtipy ako trápne a najradšej by sa schovala do myšacej diery.

Anketa
Máte s partnerom spoločné záľuby?

Nezabúdajte sa spoločne smiať. Práve smiech je ideálnym spôsobom ako sa preniesť cez náročnejšie situácie. Či už je to nepríjemný sused alebo návšteva príbuzných, ktorí vám príliš nevoňajú. Spoločné vtipy situáciu zľahčia. Mávate s partnerom často spoločné záchvaty smiechu? Potom máte podľa odborníkov pred sebou ružovú budúcnosť.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor