MENU
zdravy-zivot

Horoskop na marec: Prevalcuje vás stres alebo vírus?

Čo vás čaká v júni?
Zdravý život

Horoskop na marec: Prevalcuje vás stres alebo vírus?

Vodnárom dochádza trpezlivosť, najmä tým, čo sú doma už príliš dlho. Baranom, Býkom a Levom radíme nepozerať večer správy a Blížencom, aby vydržali.

BARAN

Spíte dobre? Chutí vám jesť? Dýcha sa vám ľahko? Pred úzkosťou, ktorá sa vám snaží vliezť do života vás dezinfekcia ani respirátor neochránia. Barani s partnerom a rodinou to budú mať ľahšie, majú okolo seba ľudí, ktorým môžu každý deň preukazovať svoju lásku. Práve to teraz potrebujú najviac.
Osamelí Barani sa budú musieť pripraviť  na ešte osamelejšie chvíle. Spojte sa s priateľmi aspoň prostredníctvom videohovorov. Potrebujete vidieť tváre. Nezapíjajte smútok a samotu. Vždy, keď budete mať  chuť na alkohol, dajte si 20 drepov.

Horoskop pokračuje pod videom:


V prvej polovici mesiaca dbajte na svoje zdravie, usilujte sa o kompenzáciu pracovnej záťaže vhodnou formou oddychu, v druhej polovici už pocítite nárast telesných i duševných síl a budete to práve vy, kto bude určovať ďalší vývoj všetkého, do čoho sa pustíte.

Jedzte viac zeleniny!

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naše bábätko cez deň nespáva. Ako mu upraviť režim?

Potreba spánku dvoj- až trojmesačného bábätka sa nemení z hľadiska priemerného času spánku, ale dochádza k posunu denného a nočného spánku. Nočný čas sa predlžuje a denný sa skracuje. Priemerná doba denného spánku je 4-5 hodín. Počet odpočinkov počas dňa medzi tretím až štvrtým mesiacom až prvým rokom klesá. Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére, zachovávajte rovnaký rituál uspávania. Cez deň buďte čo najviac spolu vonku, ak ste doma, vpusťte do bytu čo najviac svetla. Počas dňa sa spolu veľa hrajte, maznajte, rozprávajte, v noci podľa možnosti nerozsvecujte svetlo a obmedzte dlhší kontakt. Buďte flexibilní na potreby a požiadavky dieťatka. Jemný zvuk v pozadí neprekáža, ale veľkému hluku sa vyhnite.

čítať viac

Kedy je najvyšší čas vymeniť detskú kefku za „dospelácku“?

Je to veľmi individuálne. Neexistuje správny vek, alebo tabuľka, podľa ktorej sa riadiť. Dôležité je, aby boli zúbky dobre vyčistené a aby ste ich do 12 roku života dieťatka dočisťovali. Všeobecne ale platí, že menšou kefkou sa zuby čistia lepšie a dôslednejšie. Mám veľa dospelých klientov, ktorí si kvôli menším ústam nedokážu dôkladne vyčistiť zuby „dospeláckou“ kefkou a odporúčam im preto používať tie detské. Keď ju ale budete chcieť vymeniť, siahnite skôr po takej, ktorá má menšiu hlavičku a hlavne rovné štetinky. Určite by som ale aspoň do tých 12 rokov zostala pri detskej kefke.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor