MENU
zdravy-zivot

Horoskop pre trávenie. Ktoré znamenie najčastejšie potrápi žalúdok?

Bolesť žalúdka

Súvisiace témy

Zdravý život

Horoskop pre trávenie. Ktoré znamenie najčastejšie potrápi žalúdok?

Aká kuchyňa či potraviny sú pre vás ideálne? Zaťažujete si zbytočne žlčník, pečeň alebo žalúdok? Pozrite si svoje znamenie.

Baran

Ste v ustavičnom pohybe a stále sa niekam ponáhľate. Málokedy zostanete na jednom mieste. Tomu prispôsobujete aj stravovanie. Varenie troch chodov nie je pre vás. Skôr oceníte reštauráciu s rýchlou obsluhou a prípravou. Práve preto často skončíte aj vo fast foode. Aj tam sa však dajú nájsť zdravšie alternatívy najmä vo forme šalátov. Vašou slabosťou je žlčník, ale i vznik žlčových kameňov. Pomôžte mu aspoň zdravšou stravou, ktorú ľahšie strávi.

Býk

Vždy ste pripravení pre akýkoľvek kulinársky zážitok. Zmysly u vás pracujú stále naplno a jedlo vnímate ako jeden z hlavných elixírov života. Držať diétu? To je pre vás nemysliteľné. Práve preto si dávajte pozor, čo jete. Aj zážitkové jedenie môže byť zdravé, nemusíte sa sústrediť len na husacie hody. Oplatí sa pozornejšie vnímať, čo máte na tanieri. V opačnom prípade vás potrápi pankreas alebo sa dopracujete k cukrovke.

Pozrite sa, ktoré znamenie horšie tolerujte ovocie? ►

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor