MENU
zdravy-zivot

Horoskop 2021: Bude zdravie dôležitejšie ako láska a kariéra?

Rok 2021
Zdravý život

Horoskop 2021: Bude zdravie dôležitejšie ako láska a kariéra?

Vydýchli ste si, že rok 2020 konečne skončil? Bude ten nový lepší? Aké je vaše totemové zviera a čo vás čaká podľa indiánskeho horoskopu?

Vydra

20. januára – 18. februára


Farba: ľadová modrá, fialová, kovové farby
Kov: hliník, zinok
Drahokamy: opál, ametyst, jantár, tyrkys
Rastliny: kaktusy
Živočíchy: ježko, sova,
Magické číslo: 22
Šťastné čísla: 2, 4, 10, 39, 49
Priaznivé dni: sobota, utorok
Zlý deň: piatok
Čaj, čo všetko vylieči: černica – list, nevädza – kvet, agát – kvet

K všetkému pristupuje s humorom, dokážete podržať aj v tých najhorších chvíľach. Preto ste v spoločnosti veľmi obľúbení. Máte veľa priateľov a neobyčajný zmysel pre spravodlivosť. Vaše predstavy a plány sú však reálne len vo vašej fantázii. Neviete rozlíšiť utópiu od uskutočniteľných vízií. Potrebujete niekoho, kto vás podrží na zemi a vyjadrí vám konštruktívnu kritiku. Ale dobrodinci, pozor! Ak vydre niečo prestane vyhovovať alebo sa cíti príliš zviazaná, proste na vás zabudne a ide inam.

Kariéra a peniaze v roku 2021: Na spokojnosť potrebujete patričnú odmenu. Z obchodu a reklamy síce vyťažíte viac ako v minulosti, ale predsa ostanete závislí od druhých. Nebojte sa veľa zarábať, pôjde to v júni a septembri. V decembri si budete môcť kúpiť aj luxusný tovar. Darčekov bude tento rok dosť.

Láska a vzťahy v roku 2021: Zmocní sa vás neistota. Stretávate zaujímavých ľudí, ale cítite sa oslabení a neschopní nadviazať vzťah. Napriek tomu by jún mohol byť plný sexu a radovánok. V októbri budete pre partnera veľmi dôležití, vďaka čomu si užijete jeho nekončiaci záujem. Získate veľa zaujímavých kontaktov, možno aj v lekárskom prostredí.

Zdravie v roku 2021: Z optimizmu rýchlo prepadnete do hlbokého pesimizmu, čím trpí predovšetkým vaša psychika. Posilniť ju však môžete strečingom a aerobikom. Dávajte si pozor na oči, tráviaci systém, krvný obeh a kŕčové žily. Žeby nastal ten správny čas na ich operáciu?

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor