MENU
zdravy-zivot

FOTO: TOP lacné CESTOTIPY pre rok 2017. Baľte kufre a zdravo si užívajte!

Tak kam sa vyberiete? Žeby do Portugalska?
Zdravý život

FOTO: TOP lacné CESTOTIPY pre rok 2017. Baľte kufre a zdravo si užívajte!

Prišiel čas vyznačiť si dni v diári a tešiť sa na objavovanie nových častí sveta, ktoré si vás získajú nepoznanou kultúrou, prírodou, vynikajúcim jedlom a prívetivými obyvateľmi. A ani váš rozpočet to príliš nezabolí.

Forbes magazín zostavil rebríček najlacnejších destinácií pre tento rok podľa odporúčaní štrnástich veľkocestovateľov. Ak pocestujete na vlastnú päsť, ukážu vám toho zo svojich pokladov ešte oveľa viac a vy budete o zážitky bohatší. V každom prípade ponúkajú lacné ubytovanie, jedlo, dopravu i vstupy do múzeí či pamiatok. 

FOTO: TOP lacné CESTOTIPY pre rok 2017. Baľte kufre a zdravo si užívajte!FOTO: TOP lacné CESTOTIPY pre rok 2017. Baľte kufre a zdravo si užívajte!
Zdroj: Shutterstock

Vybrali sme pre vás 5 NAJ neďalekých a pritom zaujímavých tipov na miesta, ktoré vo vás zanechajú dojmy po celý život a dlho na ne šetriť nemusíte. Čítajte ► 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia