MENU
zdravy-zivot

Držte si ich od tela! 8x domáci repelent proti kliešťom a komárom

Vyskúšajte si prírodný prepelent pripraviť doma.
Zdravý život

Držte si ich od tela! 8x domáci repelent proti kliešťom a komárom

Končí vaša prechádzka večerným vyberaním kliešťa? Nedajú vám pokoj komáre? Vyskúšajte domáce repelenty a dotieravý hmyz o vás stratí akýkoľvek záujem.

Byť vybavení repelentom v podobe krému alebo spreja je veľmi dôležité najmä pre tehotné ženy, malé deti a ľudí s oslabenou imunitou. 

Najlepšie je použiť repelent v podobe spreja, ktorý nastriekate na oblečenie, obuv a ponožky. Priamo na pokožku aplikujte radšej prírodné prípravky, ktoré si môžete vyrobiť aj doma. Prezdradíme vám, čo všetko dotieravému hmyzu smrdí.

Domáci repent proti kliešťom

Kliešte nemajú radi levanduľu, rozmarín ani tymián.Kliešte nemajú radi levanduľu, rozmarín ani tymián.
Kliešte nemajú radi levanduľu, rozmarín ani tymián.
Zdroj: Shutterstock

Potrebujeme: 

  • 1 l vody 
  • 1 lyžica vínneho octu
  • balíček sušeného tymiánu

Domáci recept si viete pripraviť aj sami. Stačí prevariť liter vody s lyžicou vínneho octu a v nej nechať vylúhovať balíček sušeného tymiánu. Hotový repelnt prelejte do fľaštičky s rozprašovačom a máte to!

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor