MENU
zdravy-zivot

Držte si ich od tela! 8x domáci repelent proti kliešťom a komárom

Vyskúšajte si prírodný prepelent pripraviť doma.
Zdravý život

Držte si ich od tela! 8x domáci repelent proti kliešťom a komárom

Končí vaša prechádzka večerným vyberaním kliešťa? Nedajú vám pokoj komáre? Vyskúšajte domáce repelenty a dotieravý hmyz o vás stratí akýkoľvek záujem.

Byť vybavení repelentom v podobe krému alebo spreja je veľmi dôležité najmä pre tehotné ženy, malé deti a ľudí s oslabenou imunitou. 

Najlepšie je použiť repelent v podobe spreja, ktorý nastriekate na oblečenie, obuv a ponožky. Priamo na pokožku aplikujte radšej prírodné prípravky, ktoré si môžete vyrobiť aj doma. Prezdradíme vám, čo všetko dotieravému hmyzu smrdí.

Domáci repent proti kliešťom

Kliešte nemajú radi levanduľu, rozmarín ani tymián.Kliešte nemajú radi levanduľu, rozmarín ani tymián.
Kliešte nemajú radi levanduľu, rozmarín ani tymián.
Zdroj: Shutterstock

Potrebujeme: 

  • 1 l vody 
  • 1 lyžica vínneho octu
  • balíček sušeného tymiánu

Domáci recept si viete pripraviť aj sami. Stačí prevariť liter vody s lyžicou vínneho octu a v nej nechať vylúhovať balíček sušeného tymiánu. Hotový repelnt prelejte do fľaštičky s rozprašovačom a máte to!

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia