MENU
zdravy-zivot

6 vecí, z ktorých sa nenormálne priberá? Tieto nápoje sú najhoršie

Closeup,Of,Female,Hands,With,A,Mug,Of,Beverage.,Beautiful
Zdravý život

6 vecí, z ktorých sa nenormálne priberá? Tieto nápoje sú najhoršie

Viete, vďaka čomu priberiete najspoľahlivejšie? Ktorým nápojom sa je lepšie vyhnúť?

Dnes je takmer úplne normálne, že ľudia sedia skoro celý deň. Ako v práci, tak aj doma. Hýbeme sa čoraz menej. Svalová hmota v tele ubúda a tuková vrstva sa zväčšuje. Čím menej svalov na tele máme, tým horšie sa spaľuje energie. Z čoho ešte priberáme? 

Rýchle občerstvenie 

Uponáhľaný životný štýl prispieva neraz k veľmi obľúbenému stravovaniu v podnikoch s rýchlym občerstvenim. Táto strava je plná chémia a nie veľmi kvalitných zložiek, ale čo je ešte horšie, podstatne prispieva k budovaniu nechcenej tukovej vrstvy.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Idem na hormonálny profil. Môžeme sa ďalej snažiť o dieťa alebo mám počkať na výsledky?

V prípade riešenia nepravidelnej menštruácie je potrebné zistiť, či pacientka chce otehotnieť alebo nie. Dôležité je tiež zistiť, či už bola tehotná bola a ako dlho sa jej nedarí otehotnieť. Ak je to viac ako 6 mesiacov, postupuje sa podľa algoritmu riešenia sekundárnej sterility. Dôležitým parametrom je aj vek ženy, so stúpajúcim vekom schopnosť otehotnieť klesá. Únava a pocit na zvracanie sú veľmi nešpecifické príznaky a môžu byť prejavom aj iného zdravotného problému. Je potrebné ich riešiť najprv u praktického lekára, ktorý vylúči ochorenia tráviaceho traktu. Príčina takzvaného missed abortion – zamĺknutého potratu sa zväčša nezistí. Ak otehotniete, je už nepravidelnosť v menštruačnom cykle bezpredmetná, teda nevidím dôvod s otehotnením čakať. Výsledky hormonálneho profilu budú dôležité v prípade, že sa vám otehotnieť nepodarí.

 

čítať viac

Môže dlhý pobyt v tmavšej miestnosti spôsobiť zhoršenie zraku?

V 54 rokoch by Váš brat ešte nemal mať sivý zákal. Sivý zákal vzniká vo vyššom veku ako prejav starnutia. U mladších vzniká v dôsledku užívania niektorých liekov. Pacienti so sivým zákalom však vidia skôr neostro, zahmlene. To ako to popisujete, že brat vníma a vidí pred sebou akoby hmlu, môže byť prejavom  starnutia sklovca. Vtedy pacient občas vidí akoby cez hmlu, občas vidí rôzne lietajúce zákaly. Určite neoslepne, ak ho nedostanete k lekárovi. Ak by to však bolo možné, tak ho časom nechajte vyšetriť u oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor