MENU
zdravy-zivot

Chcete zistiť, ktoré potraviny vám škodia?

Vyhrajte testovanie potravinovej intolerancie na 120 alebo 59 potravín s časopisom Zdravie.
Zdravý život

Chcete zistiť, ktoré potraviny vám škodia?

Pomôžeme vám to odhaliť a pošleme vás na vyšetrenie. Ak máte zdravotné ťažkostí, možno aj vy jedávate potraviny, ktoré vaše telo v skutočnosti neznáša. Prejdite si s nami diagnózy, ktoré sa môžu ukrývať za potravinovou intoleranciou.

Zdravotné problémy sa najčastejšie kombinujú. Málokedy sa objavuje len jeden. Občas sa potravinovú intoleranciu podarí objaviť náhodou skôr, ako sa stihne prejaviť.

ČO VÁS TRÁPI?

Artritída - bolestivá infekcia, zápal alebo iná porucha kĺbov,
Astma,
Bolesti hlavy,
Bronchitída - zápal sliznice priedušiek,
Celiakia - neschopnosť črevných stien spracovávať lepok,
Depresia,
Fibromyalgia - nezápalové reumatické ochorenie svalov a šliach. Prejavuje sa bolesťami, ale i depresiou. Trápi najmä ženy,
Gastritída - zápal sliznice žalúdka,
Hnačka,
Chronická alebo akútna úzkosť,
Chronická únava,
Migréna,
Nafukovanie,
Opuchy,
Pomočovanie,
Poruchy alebo straty pozornosti,
Poruchy podobné hyperaktivite,
Poruchy spánku, nespavosť,
Problémy s trávením,
Problémy s hmotnosťou,
Svrbenie pokožky,
Zadržiavanie tekutín,
Zápal čreva,
Zápcha.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mútny moč synčeka poškodil nočník. Je to okej?

V bežnom stave je moč číry a má zlatožltú farbu. A to aj vďaka farbivu zvanému urochróm. Môže sa zakaliť po určitých jedlách, zelenine, nápojoch, alebo účinkom niektorých špecifických liekov. Tmavšia farba avizuje potrebu pridať tekutiny. Moč zafarbia aj bielkoviny, hnis, krv alebo dokonca výkaly. Niekedy aj bez toho, aby išlo o príznak vážneho ochorenia - napríklad pri horúčke, prehriatí alebo podchladení organizmu, pri nadmernej fyzickej námahe. Farba moču býva ráno tmavšia, lebo sa v močovom mechúre koncentruje z celej noci. Biele sfarbenie či  „ako mlieko“ niekedy spôsobí prítomnosť veľkého množstva istých minerálov, ako vápnika či fosforu alebo bielkovín. Odporúčam navštíviť obvodného pediatra, ktorý moč vyšetrí.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia