Tím vedcov z Holandska sa rozhodol skúmať, ako sa ženy správajú počas orgazmu. Prekvapujúco zistili, že 80 % dám dospelo k vyvrcholeniu s teplými ponožkami na chodidlách. S bosými to bolo len 50%. Vedúci štúdie Gert Holstege si myslí, že tento kúsok odevu, nech je akýkoľvek asexuálny, im dáva pocit bezpečia a istoty. Vtedy sa „vypínajú“ oblasti mozgu zodpovedné za strach a obavy. Dôsledkom je hlboké uvoľnenie, veľmi dôležité na to, aby žena dospela k vyvrcholeniu.

Čítajte aj: Vyhasla u vás túžba? Možno zanedbávate 3 veci, ktoré so sexom nesúvisia 

Čistý úsmev = sexi úsmev

Ak je v posteli tým menej akčným z dvojice chlap, mal by si zaobstarať zubnú niť a pravidelne si ňou čistiť chrup. Podľa vedcov majú totiž muži s chronickým krvácaním ďasien tri razy častejšie problémy s erekciou a impotenciou. Tá hrozí aj mužom, ktorí sa nevedia vyrovnať s plešinou a riešia vypadávanie vlasov liekmi. Tie zvlášť účinné dokážu rozhádzať testosterón v organizme natoľko, že okrem vlasov im už nič iné nenarastie.

Názor sexuológa
PhDr. Danica Caisová
Ak by k orgazmu stačili ženám teplé ponožky, rýchlo by sa stali nedostatkovým tovarom. Poruchy orgazmu bývajú druhým najčastejším problémom ženskej sexuality. A lieky naň dodnes nemáme. Erektilná dysfunkcia, teda porucha stoporenia, často býva prvým príznakom ochorenia srdca a ciev. Muži by tento fakt nemali zanedbávať a ak ich mužnosť začína slabnúť, mali by namiesto nite a zubnej pasty navštíviť lekára. Najmä ak majú po päťdesiatke. To, samozrejme, neznamená, že majú zanedbávať hygienu. 

Bude vás zaujímať: