MENU
zdravy-zivot

Brezová voda pomôže s nádchou, trávením aj s impotenciou. S čím ešte?

Dve deci brezovej vody denne počas 3 týždňov vám dodajú potrebné vitamíny aj energiu.
Zdravý život

Brezová voda pomôže s nádchou, trávením aj s impotenciou. S čím ešte?

Aj vy ste videli predávať brezovú vodu? Má zmysel vydať peniaze za niečo, čo vyzerá ako obyčajná voda a ani chuťovo to nie je až tak dramaticky odlišné? Zdá sa, že áno.

Breza je pre Rusov niečo ako národný strom. Tradičná ruská medicína ale okrem lásky k breze využívala aj jej liečivé schopnosti. Brezová voda je vlastne čistá miazga odčerpaná na jar z briez, ktorých sú v Rusku desaťtisíce. Je to teda prírodný produkt, ktorý má veľmi veľa pozitívnych účinkov

Dobije vám energiu a zaženie zlú náladu

Samozrejme, najlepšia je čerstvá miazga. Ale nie všetci máme možnosť a tiež srdce vŕtať do stromu a čerpať z neho. A prečo aj, keď sa brezová voda dá kúpiť. Podľa lekárskych štúdií stačí vypiť jeden 2-decový pohár tejto vody denne po dobu 3 týždňov, aby ste sa vysporiadali s nedostatkom vitamínov, s únavou, nedostatkom energie, zlou náladou či depresiou. Ale to nie je všetko, čo brezová voda dokáže. 

Pre liečbu cesnakom skončila v nemocnici. Čo sa stalo?

Aj proti nachladnutiu, kašľu či reume

Podľa ruských zdrojov jej pitie pomáha ničiť kamene v obličkách a žlčníku, posilňuje metabolické procesy v tele a čistí krv. Je vhodné piť ju, ak vás obťažujú žalúdočné vredy, choroby žlčníka, pečene či dvanástnika, pri artritíde, bolestiach hlavy, reumatizme či bronchitíde. Zvyšuje odolnosť organizmu voči nachladnutiu, infekčným chorobám, má močopudný účinok. Užitočná je aj na vonkajšie použitie - omyť brezovou šťavou pokožku s ekzémom alebo akné, alebo použiť ako pleťovú vodu na suchú pokožku. 

Burčiak je naozaj zdravý a odbúrava tuky. Môže pomôcť aj s chudnutím?

Niečo navyše pre mužov

A bonus pre pánov. Pitie tohto prírodného nápoja sa podľa ruskej medicíny považuje za dobrý spôsob boja proti impotencii. Len pohár brezovej vody denne pomôže zbaviť sa ospalosti, podráždenosti a iných javov spojených s andropauzou, teda mužským prechodom. 

Mohlo by vás zaujímať:

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže za každodennú bolesť hrdla alergia alebo zápal?

Bolesť v hrdle postihuje deti výrazne častejšie než dospelých, až osemkrát ročne. Detská sliznica v hrdle je veľmi citlivá. Bežne sa spája s infekciou alebo aj neinfekčným zápalom, napríklad z alergie. Môže vzniknúť vďaka obyčajnému pobytu vonku na studenom vzduchu alebo v suchom vzduchu v interiéri. V prípade, že za bolesťami hrdla nie sú vážne infekcie a zápaly, ale iba miernejšie podráždenie či prechladnutie, môžete ho riešiť domácimi prostriedkami. Veľmi dôležité je pravidelné dopĺňanie tekutín. Tam, kde bude dieťa ležať počas dňa aj spať v noci, by ste mali dostatočne zvlhčovať vzduch, nakoľko príliš suché ovzdušie podporuje dráždenie sliznice v hrdle. Pravidelne vetrajte. Na kloktanie aj na pitie využite viacero overených a osvedčených prírodných prostriedkov či rastlín. Pri pretrvávaní bolesti hrdla navštívte vášho pediatra, ktorý na základe aj iných klinických symptómov určí, či dieťa musí vyšetriť alergiológ.

čítať viac

Ako ošetrovať hemoroid, ktorý sa vytvoril počas tehotenstva a po pôrode nezmizol?

Počas tehotenstva je v žilách konečníka veľký pretlak, ktorý spôsobuje ich postupný nárast,  predlžovanie a vytváranie tzv. meandrov. V prípade keď dôjde k zápalu alebo trombóze, tento proces  sa zrýchľuje a vyvrcholí tým, že sa hemoroid (zlatá žila) vyklenie, je tuhý a bolestivý. Keď je hemoroid vyklenutý, ľahšie sa infikuje mykózami či bakteriálnymi infekciami, a to najčastejšie spôsobuje svrbenie.
Odporučil by som čo najskôr navštíviť špecialistu na liečbu hemoroidov (tzv. proktológa) a ochorenie radikálne riešiť. Zákroky je lepšie robiť v prípade, keď žena nedojčí. Pokiaľ je ale bolesť veľmi silná, môžu sa robiť aj u dojčiacich žien. V závislosti od lokálneho nálezu sa robí narezanie, vyrezanie, laserová liečba alebo gumičkovanie (tzv. Barronova ligatúra).
Konzervatívnu liečbu by som vo vašom prípade neodporúčal, nakoľko len predlžuje a zhoršuje ochorenie. Síce na chvíľu pomôže a zlepší nález, ale ochorenie pretrváva a po čase nastane opäť zhoršenie. Konzervatívna liečba čapíkmi a masťami je vhodná len na začiatku ochorenia, v pokročilejších štádiách už je potrebné radikálnejšie riešenie.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia