MENU
zdravy-zivot

Aká je farba vašej osobnosti? Červená, žltá, zelená či modrá?

Väčšinou nikto nie je celkom jednofarebný.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Aká je farba vašej osobnosti? Červená, žltá, zelená či modrá?

Aký ste typ človeka, ktoré vlastnosti vás vystihujú a ako sa správate k druhým? Podľa toho vám prináleží jedna zo štyroch farieb. Ktorá charakterizuje vás?

Psychológ William Maston vypracoval metódu, ktorou zmapoval štyri najvýraznejšie štýly správania sa ľudí spolu s príslušnými emóciami. Tieto štyri štýly správania previedol do farieb. Chcete vedieť, ktorá farba zodpovedá vašej osobnosti? 

1. Jasná červená

Červená patrí  ľuďom, ktorí sú sebavedomí, orientovaní na výsledky a asertívni. Nevyhýbajú sa konfrontáciám a neboja sa riskovať.

V stresových situáciách môžu byť až príliš priamočiari, vďaka čomu pôsobia arogantne. Keď spoznajú nových ľudí, pevne si podajú ruku, nadviažu priamy očný kontakt a hovoria nahlas.

Červeny je teda individualistický, súťaživý, konfrontačný, autoritativny.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor