MENU
zdravy-zivot

Ak robíte TIETO chyby, upratujete zbytočne! Čislo 4 stojí za zamyslenie

Čím si ničíte svoje úsilie?
Zdroj: shutterstock
Zdravý život

Ak robíte TIETO chyby, upratujete zbytočne! Čislo 4 stojí za zamyslenie

Skôr ako si spokojne sadnete s pocitom dobre vykonanej práce, prečítajte si rady Lepšieho bývania o najčastejších chybách pri upratovaní. Tie maria vašu snahu a často urobia váš domov ešte špinavším.

Web Lepšie bývanie zostavil najväčšie chyby, ktoré robime pri upratovaní. Častokrát práve tie môžu za to, že vaša snaha je marná. Ktoré to sú? 

1. Používate prachovku

Upratovanie v domácnosti.Upratovanie v domácnosti.
Upratovanie v domácnosti.
Zdroj: Shutterstock

Kedysi must-have našich domácností, dnes príklad toho, ako si zbytočne v byte či dome vírime prach.  Bez ohľadu na to, ako veľmi reklama na tento produkt zdôrazňuje, že dokonalo zachytáva prach, nie je to tak. Perové prachovky sú notoricky známe tým, že prach skôr roznášajú po povrchu alebo ho zhodia na zem. Je vhodnejšie používať utierky z mikrovlákna.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Lekári nevedia nájsť príčinu mojej choroby. Čo spôsobuje neutropéniu?

Neutropénia, inak nízky počet jednej frakcie bielych krviniek, patrí do starostlivosti hematológa. Primárnu neutropéniu odborník často zistí už v detskom veku, sekundárnu najčastejšie zapríčiňuje užívanie niektorých liekov, chemoterapeutík, pôsobenie iných škodlivín, prípadne dlhotrvajúca infekcia, ktorá môže viesť k vyčerpaniu obranyschopnosti.

Potravinové intolerancie či histamínová intolerancia nespôsobujú neutropeniu. Tie by sa mohli s týmto ochorením spájať azda len v prípade ťažkej malnutrície, teda podvýživy, spôsobenej nezmyselnou dlhodobou diétou. Diéty, pri ktorých si ľudia odopierajú rôzne potraviny, sú dnes, žiaľ, pomerne časté.

Dbajte na to, aby ste konzumovali čo najrozmanitejšiu stravu, so zastúpením všetkých makro- aj mikronutrientov a vitamínov. Ak je nález závažný, riaďte sa pokynmi hematológa.

čítať viac

Budem môcť mať deti po zistení dysplázie ťažkého stupňa?

V tomto prípade súhlasím s postupom lekára. Ak máte pochybnosti, zvážte ešte kolposkopické vyšetrenie. Ide o kľúčovú diagnostickú metódu na potvrdenie diagnózy, ak cytologické vyšetrenie krčka maternice preukáže prítomnosť abnormálnych buniek. Vykonáva sa špeciálnym mikroskopom – kolposkopom, ktorý počas vyšetrenia ostáva mimo tela ženy. Je to binokulárny optický nástroj, ktorý odhaľuje okom neviditeľné problémy v krčku maternice. Skúmanú obasť dokáže zväčšiť 8-40krát.

Carcinoma in situ je karcinóm v počiatočnom štádiu, ktorý neprekračuje bazálnu membránu, je obmedzený na epitel, takže nádorové bunky zatiaľ nemohli preniknúť do ciev a lymfatického systému a spôsobiť metastázy.

Terapia Carcinoma in situ v oblasti krčka maternice sa podľa našich postupov lieči výhradne chirurgicky. Odoberie sa vzorka ( biopsia) a postihnuté tkanivo sa odstráni mechanicky, elektricky alebo laserovou kónizáciou. Pacientka je zaradená do rizikovej poradne a je sledovaná. Následná gravidita nie je kontraindikovaná, preto je tento spôsob terapie vhodný pre ženy, ktoré plánujú v budúcnosti otehotnieť.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor