MENU
zdravy-zivot

9 tipov na využitie čaju, aj proti svrbeniu a zápachu

Čajové vrecúška netreba hneď po vylúhovaní vyhodiť, má mnoho praktických využití.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

9 tipov na využitie čaju, aj proti svrbeniu a zápachu

Vylúhované čajové vrecúška väčšinou hneď vyhodíme. Vedeli ste ale, že sú super užitočné na viaceré veci v domácnosti?

1. Riad

Čaj má dezinfekčný účinok a pri čistení môže byť skutočne nápomocný. Riad, najmä ten najšpinavší, môže byť s čajom opäť lesklý a čistý. Stačí vložiť špinavý riad do drezu, naplniť ho vodou a pridať zo tri použité čajové vrecúška. Nechajte cez noc odmočiť a na druhý deň ráno budete môcť nečistoty z riadu jednoducho odstrániť. Nebudete musieť ani príliš drhnúť.

2. Do ryže

Zdá sa vám chuť ryže občas trochu nevýrazná? Tu môže byť nápomocné použité čajové vrecúško. Pridajte ho do vody v hrnci s ryžou. Ryža tak získa dobrú chuť. Čajové príchute, ktoré sa hodia k ryži, sú napríklad jazmín a chai.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor