MENU
zdravy-zivot

Neviete sa zbaviť brucha? Týchto 6 príčin vás najviac brzdí!

Každý sníva o pevnom bruchu, len málokto však pravidelne cvičí.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Neviete sa zbaviť brucha? Týchto 6 príčin vás najviac brzdí!

Niekedy sa za neúspechom skrývajú drobnosti. Snažíte sa, snažíte a potom príde večer po náročnom dni a porušíte hneď niekoľko pravidiel, ktoré sú pri zhadzovaní brucha dôležité.

Chcem zhodiť z brucha... Jednoduché konštatovanie, avšak niekedy to nie je až také jednoduché. Úspech neprichádza. Pozrite sa na najčastejšie dôvody, ktoré sa môžu skrývať za tým, že sa vám nedarí, aby sa brucho zmenšilo. Niekedy ide o bežné chyby, ktoré vám organizmus zráta.

Po zotmení opatrne

Snažte sa vyhnúť jedeniu večer pri televízii. Najmä po namáhavom dni vás to často láka jesť kalorickejšie jedlá, ktoré sú bohaté na cukor. A práve tieto prehrešky sa často „ukladajú“ na bruchu. Dobrý nápad nie je ani konzumácia celého balíčka zemiakových lupienkov. Ak potrebujete niečo chrumkať, dajte si za hrsť orechov alebo si na tanier nakrájajte napríklad kúsky mrkvy.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor