MENU
rodina-a-tehotenstvo

Zarastajú vám chĺpky po holení? 7 pravidiel, ktoré musíte poznať

Ako často si holíte nohy?
Rodina a tehotenstvo

Zarastajú vám chĺpky po holení? 7 pravidiel, ktoré musíte poznať

Používate jednorázové žiletky? Holíte sa nasucho alebo chĺpky namočíte? Čo všetko je pri holení dôležité?

Keď si chĺpok razí cestu pod kožu, nemusí sa zdať, že ide o vážny problém. Ten nastane až vtedy, keď sa miesto zapáli, hnisá a bolí. Ak je iba jeden, stačí ho vytiahnuť sterilnou ihlou. Nie však tou, s ktorou zašívate ponožky alebo plnku do kuraťa. Zoberte si čistú, ponorte ju na chvíľu do vriacej vody, plameňa alebo do koncentrovanejšieho alkoholu. Chĺpok podoberte ihlou  a vytiahnite. Miesto dezinfikujte.

Anketa
Holíte sa počas leta častejšie?

Ak vám na nohách, v podpazuší alebo v oblasti bikín zarastá naraz mnoho chlpov a pravidelne bojujete so zápalmi, dermatológ vám môže predpísať antibiotický roztok a navrhnúť odstránenie chĺpkov laserom. 

Čo musíte vedieť, aby vám chlpy nezarastali? ►►►

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia