MENU
rodina-a-tehotenstvo

Je to nevera? Správa sa váš partner takto? 6 varovných signálov, že je v tom milenka!

Ako odhaliť neverníka?
Rodina a tehotenstvo

Je to nevera? Správa sa váš partner takto? 6 varovných signálov, že je v tom milenka!

Zostáva dlhšie v práci? Začal z ničoho nič cvičiť? Kupuje si nové oblečenie? Možno to nič neznamená, možno do jeho života vstúpila iná žena.

Signály nevery bývajú väčšinou podobné. Buďte obozretné a zistite, čo sa deje. Magazín Eva prináša najčastjeiše scenáre, ktoré odhalia neverníka.  

1. Dáva si pozor na telefón

Nemusíte mu hneď kontrolovať správy a maily, aby ste vedeli, že niečo nie je v poriadku. Všímajte si jeho návyky. Obracia ho obrazovkou na dol, vypína si hlasité zvonenie a prehnane reaguje ihneď, ako sa vôbec jeho telefónu dotknete? 

2. Viac sa o seba stará

Začal chodiť do fitka alebo používa nový parfum? Kúpil si novú košeľu? Robí veci, ktoré predtým nikdy nerobil? Je dobré spozornieť.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor