MENU
rodina-a-tehotenstvo

Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!

Beyoncé s dvojičkami na dovolenkovej plavbe po Európe.

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!

Americká speváčka Beyoncé po prvýkrát priznala, že záver jej tehotenstva nebol kvôli vážnej diagnóze vôbec ideálny. A ani to, čo sa dialo po ňom.

Komplikácie začali ku koncu tehotenstva a stupňovali sa. Beyoncé bola opuchnutá a kvôli extrémne vysokému krvnému tlaku musela posledné týždne pred pôrodom ležať v nemocnici. Viac ► Každá desiata tehuľka má vysoký tlak. Kedy a ako ho treba liečiť?

Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!
Zdroj: GettyImages

Foto: GettyImages

„Bola som celá opuchnutá, kvôli toxémii som viac ako mesiac ležala v nemocnici. Môj život a život mojich detí bol v nebezpečenstve, preto som musela núdzovo podstúpiť cisársky rez,” priznala slávna speváčka Beyoncé pre americký magazín Vogue, ktorej sa pred rokom narodili dvojičky.

Celebrity cisárovné: Prečo rodili známe ženy cisárskym rezom?

Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!
Zdroj: Instagram/ @beyonce

Beyoncé predstavila dvojičky postom na Instagrame mesiac po pôrode. Foto: Instagram/ @beyonce

Viac FOTO TU

Keď sa na svet pýtali dvojičky Rumi a Sir, speváčka vážila 99 kíl. Náhla sekcia nebola pre ňu jednoduchá a dlho sa z nej spamätávala. Možno aj preto, že jej deti boli po pôrode ešte niekoľko týždňov na neonatálnej jednotke intenzívnej starostlivosti. „Po sekcii som cítila moje vnútro úplne inak. Bola to veľká operácia. Mala som pocit, akoby sa niektoré z mojich vnútorných orgánov presunuli,” hovorí diva v rozhovore.  

Skvelá novinka pre predčasniatka. Prístroj vylepší materské mlieko a pomôže im prežiť

Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!
Zdroj: Profimedia

Speváčka má okrem ročných dvojičiek Rumi a Sir aj 6 ročnú dcérku Blue Ivy. Zdroj foto: GettyImages

►►► Pozriete si FOTO šťastnej rodinky Beyoncé

Príšerný tlak

Podľa odborníkov z oblasti gynekológie je mimoriadne dôležité, že speváčka otvorila tému toxémie, ktorá ak je neliečená, je pre matku aj dieťa veľmi nebezpečná. Toxémia je dnes známa skôr pod názvom preeklampsia. Prejavuje nebezpečne vysokým krvným tlakom a zvýšeným obsahom bielkovín v moči. Môže tiež viesť k poškodeniu niektorých orgánov, najmä obličiek.

Čítajte: Preeklampsia ohrozuje matku i dieťatko. Spoznajte jej príznaky, kým je čas!

Uznávaný americký pôrodník Michael Cackovic pre Daily Mail povedal, že preeklampsia sa môže objaviť kedykoľvek ku koncu tehotenstva a je veľmi nepríjemná. „Takéto ženy zažívajú príšerné bolesti hlavy a brucha alebo tiež môžu mať zmeny vo videní. Trpia vysokým krvným tlakom, opuchom končatín a náhlym prírastkom hmotnosti. V moči majú vysokú hladinu bielkovín. Je to choroba placenty a objavuje sa približne u 5 percent tehotných žien,” vysvetľuje gynekológ Cackovic.  

Prísť včas

Dôležité je na chorobu prísť včas, pretože placenta je zdroj živín pre rastúce dieťa a ak nefunguje správne, môže ohroziť dieťa aj matku. Väčšina žien má pri preeklampsii zle fungujúce cievy v maternici, preto placenta nie je dostatočne zásobovaná krvou a prestáva správne fungovať. V závažných prípadoch, ak lekári posúdia, že dieťa sa už dostatočne vyvinulo, predčasne ukončia tehotenstvo, zväčša cisárskym rezom. Zatiaľ nie je úplne jasné, čo preeklampsiu spôsobuje, ale rizikové sú ženy, ktoré majú dvojčatá ako Beyoncé, diabetičky, staršie ženy alebo niekedy hrá úlohu aj genetika či obezita.

Všimli ste si? Dvojičiek je stále viac. Vieme, či sa pošťastia práve vám!

Nestresuje sa kilami

Aj Beyoncé vážila ku koncu tehotenstva takmer 100 kíl a po pôrode sa snaží dať do formy. Stala sa vegánkou, prestala piť alkohol, kávu a ovocné nápoje, ale odmietla sa zaťažovať radikálnou diétou a cvičením. „Základ je prijať svoje telo. Zostalo mi materské bruško, nemôžem sa ho zbaviť. Som plnšia v ramenách, cez prsia a stehná, ale tak to je,” priznala sa speváčka v rozhovore pre Vogue s tým, že po narodení prvej dcéry sa cítila pod tlakom a preto chcela rýchlo zhodiť kilá. Do troch mesiacov sa jej to podarilo: „Bola som blázon!” hovorí. Po narodení dvojčiat, možno aj kvôli komplikovanému tehotenstvu a pôrodu, sa k svojmu telu a sama k sebe správa inak.  

Beyoncé zvádza boj s oblými génmi. Takto si musí vydrieť sexi krivky

Príbehy: 

Buce vás zaujímať: 

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia