MENU
rodina-a-tehotenstvo

S druhými sa nedeľte o TÚTO kozmetiku. Hrozí vám aj infekcia

Portrait,Wife,Smiling,While,Applying,Cream,On,Husband,Face,At
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

S druhými sa nedeľte o TÚTO kozmetiku. Hrozí vám aj infekcia

Spolubývajúcej došiel sprchový gél a váš partner si zabudol šampón vo fitku. Máte dilemu, či im ich požičať? Zistite, kedy je to bezpečné.

Deliť sa o svoju kozmetiku s druhými nie je vždy najlepší nápad. No sú aj prípady, kedy je skúposť zbytočná. Presvedčte sa sami.

Šampóny a sprchové gély

S druhými sa nedeľte o sprchové gély na liečbu kožných ochorení.S druhými sa nedeľte o sprchové gély na liečbu kožných ochorení.
S druhými sa nedeľte o sprchové gély na liečbu kožných ochorení.
Zdroj: Shutterstock

Tu ste takpovediac „v suchu“. V ich požičiavaní nevidí problém ani odborníčka. No existujú výnimky! „Určite sa nedeľte s druhými o produkty, ktoré sú cielene určené na liečbu niektorých kožných ochorení, ako ekzému či psoriázy,“ apeluje dermatologička Hana Zelenková. 

Pokračovanie článku na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor