MENU
rodina-a-tehotenstvo

5 vecí, ktoré TREBA robiť po sexe. Posledná vás poriadne prekvapí

Milostný zážitok sa oplatí dotiahnuť do zdravého konca.
Zdroj: Shutterstock.com

Súvisiace témy

Rodina a tehotenstvo

5 vecí, ktoré TREBA robiť po sexe. Posledná vás poriadne prekvapí

Až romantika doznie, je na čase myslieť na zdravie. Inak si ju nabudúce už nemusíte vychutnať.

Smer kúpeľňa

Vycikať sa po styku by sa mal ísť muž aj žena. Močovú trubicu tak vyčistíte od baktérií a toxínov z lubrikantu, prstov či úst. Znížite tak možnosť infekcií močovo-pohlavných orgánov. Pozor, pošvu zvnútra umývať nemusíte, má vlastnú mikroflóru, ktorú by ste tým narušili. Ideálne však je, ak sa osprchujete celí teplou vodou a mydlom. Ak sa vám to príliš nepozdáva, zavolajte partnera k sebe, bude to príjemnejšie.Vycikať sa po styku by sa mal ísť muž aj žena. Močovú trubicu tak vyčistíte od baktérií a toxínov z lubrikantu, prstov či úst. Znížite tak možnosť infekcií močovo-pohlavných orgánov. Pozor, pošvu zvnútra umývať nemusíte, má vlastnú mikroflóru, ktorú by ste tým narušili. Ideálne však je, ak sa osprchujete celí teplou vodou a mydlom. Ak sa vám to príliš nepozdáva, zavolajte partnera k sebe, bude to príjemnejšie.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor