MENU

Súvisiace témy

Poradňa zdravia

Trápi ma akné. Chodím na laser, ale veľké zmeny nevidím

Mám 22 rokov a trápi ma aknózna pleť najmä na čele. Raz do mesiaca chodím ku kožnej lekárke na laser, ale žiadne extra veľké zmeny nevidím. A čo je horšie, po vyrážkach mi na koži ostávajú jazvičky. Čo by mi pomohlo?

Je potrebné vyšetriť, či nemáte v organizme fokálnu infekciu, teda hnisavé ložisko – napríklad pokazený zub, gynekologické problémy či chronické problémy s hrdlom. Nepíšete, či sa vám vyrážky zhoršujú pri diétnej chybe, pred menštruáciou alebo počas nej. V takom prípade by mohli súvisieť s hormonálnym cyklom.

Liečba akné je beh na dlhú trať a musí byť komplexná. Okrem laserového ošetrenia, mechanického čistenia a aplikácie vonkajších prípravkov sa lieči aj vnútorne podávanými antibiotikami, vo vážnych prípadoch retinoidmi. Skúste sa ešte raz porozprávať so svojou dermatologičkou a požiadajte ju o dôkladné vyšetrenia. Jazvičky po akné sa dajú riešiť mikrodermabráziou (zbrusovaním), mikroneedlingom (odstraňovaním jemnými ihličkami), pílingmi či aplikáciou plazmy. Neporovnateľne lepšie je však ich vzniku predchádzať a akné liečiť.

doktor

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku

Video