MENU

Súvisiace témy

Poradňa zdravia

Súvisí moja každodenná bolesť hlavy s očami alebo chrbticou?

Posledný mesiac ma každý deň bolí hlava. Bolesť vystreľuje dohora z bodu nad ľavým uchom, doslova si ho viem nahmatať. Dlhší čas mám aj problémy s krčnou chrbticou, a v poslednom čase čoraz horšie vidím do blízka, asi mám nastupujúcu stareckú ďalekozrakosť. Ako zistím, či bolesť hlavy súvisí s chrbticou alebo s očami?

Bolesť hlavy môže mať mnohé príčiny a spúšťacie faktory. Keďže si spúšťací bod viete nahmatať, je pravdepodobné, že vaša bolesť hlavy súvisí s krčnou chrbticou. Problémy krčnej chrbtice sa môžu okrem bolesti či stuhnutých svalov a obmedzených pohybov v krčnom úseku manifestovať aj do oblasti hlavy, a teda aj do oblasti ucha.

Jednoznačnú odpoveď však získate po odbornom neurologickom vyšetrení a doplnení röntgenu krčnej chrbtice. Zároveň je vhodné absolvovať aj očné vyšetrenie v rámci diferenciálnej diagnostiky bolesti hlavy a vami udávaného zhoršujúceho sa videnia do blízka. Na základe neurologického a očného vyšetrenia lekár váš stav celkovo vyhodnotí a rozhodne, či sú potrebné aj ďalšie doplňujúce zobrazovacie vyšetrenia hlavy, napríklad CT či MR, aby sa vylúčil iný pôvod vašich ťažkostí. Následne vám navrhne liečbu.

doktor

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku

Video