MENU
Poradňa zdravia

Pomáhajú bylinkové detoxikačné vaginálne telieska z Číny?

Na internete sa dajú kúpiť špeciálne bylinkové vaginálne telieska, ktoré vychádzajú z čínskej medicíny a majú vraj veľa dobrých účinkov na pošvu a tiež očisťujú maternicu od toxínov. Počuli ste o tom niečo? Rada by som to skúsila.

Princíp pôsobenia  popisovaný výrobcami pramení z čínskej celostnej medicíny. Prostredníctvom  pôsobenia v ohnisku vaginálneho ochorenia sú stimulované predno–stredné a zadno–stredné meridiány, kvôli čomu sa normalizuje energetická rovnováha jin–jang, očisťuje a detoxikuje sa organizmus, čistí sa krv, normalizuje sa funkcia sleziny, obnovujú sa (regenerujú) bunky aj orgány a odstraňujú sa zápaly.

Distribútori ich doporučujú používať pri nepríjemnom zápachu z pošvy, zápaloch malej panvy, leukorei, lochiorei, bielom a krvavom výtoku, trichomoniáze a plesňových zápaloch pošvy, zápale vaječníkov, pruritu, vulválnej erózii a polypoch krčka maternice, maternicovom myóme, ovariálnej cyste, pri poruchách a bolestivej menštruácii, popôrodnom krvácaní, s vekom súvisiacimi zmenami.

Bylinkové guľôčky majú mať protizápalový, baktericídny, antibakteriálny a antipyretický účinok, mali by  očisťovať od produktov metabolizmu a odstraňovať toxíny, zmenšovať veľkosti pošvy a maternice, normalizovať  ich stav, prinavracať „mladosť“.

Osobne skúsenosti nemám. Produkt, ktorý je určený na „všetky“ ťažkosti nie len gynekologického odboru sa mi zdá prinajmenšom trúfalý. V praxi mi niekoľko pacientiek priznalo ich použitie, avšak ich názor bol veľmi rezervovaný. K účinku sa nevedeli jednoznačne vyjadriť, reakcie boli váhavé, usmievavé. Nevyvrátili ale ani nepotvrdili účinnosť týchto bylinných vaginálnych teliesok. Mnou dotazovaná skupina je ale príliš malá na to, aby som dokázala vysloviť akýkoľvek môj  názor.

Ak vás dané telieska oslovili, vyskúšajte. Získate osobnú skúsenosť. Nemyslím, že ak sa používajú s rozumom, môžu ublížiť. Verím, že sa budete cítiť lepšie a Vaše ťažkosti pominú. Ak predsa len nie, v dnešnej dobe máme sofistikovanejšie metódy úpravy vaginálnej mikroflóry s overenými štúdiami a účinkami – tzv. gynolaser.

doktor

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku

Video