MENU
Poradňa zdravia

Môžu imunologické výsledky súvisieť s tým, že nemôžem otehotnieť?

Som v strese zo svojich imunologických výsledkov. Môžu súvisieť s tým, že nemôžem otehotnieť? Mám 30 rokov, meriam 170 cm a vážim 98 kg. Priateľ je v poriadku.

Príčiny neplodnosti sú rôznorodé - gynekologické, anatomické, genetické, infekčné, endokrinologické a ďalšie. Jednou z nich je aj obezita. Tukové tkanivo je hormonálne aktívne a môže spôsobovať ľahký zápalový stav. Vás však skôr zaujímajú - v súvislosti s nemožnosťou otehotnieť - výsledky vášho imunologického vyšetrenia. V pošte adresovanej redakcii spomínate okrem iného nedostatok vitamínu D a histamínovú intoleranciu. Oba tieto stavy tiež môžu byť spoluvinníkom porúch plodnosti. AMH hormón naznačuje, že vzhľadom na váš vek máte zníženú ovariálnu rezervu, teda "zásobu vajičok", parametre bunkovej imunitu naznačujú miernu aktiváciu imunity. Zvýšené hodnoty anti-fosfatidyl-etanolamínu môžu poukazovať na problém so zrážanlivosťou krvi a vyžadujú si ďalšie vyšetrenie.

Odporúčam vám komplexné vyšetrenie v centre reprodukčnej imunológie, kde sa vám bude venovať tím odborníkov - imunológ, gynekológ, hematológ a nutričný špecialista. Jedným z opatrení však bude naisto úprava stravy a zníženie nadváhy.

doktor

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku

Video